Vernostné zľavy extra 3-7%

Ako dopadne Mr. Olympia 2012?

Aktuality | 23. 9. 2012
Ako dopadne Mr. Olympia 2012?

Ste pripravení na Mr. Olympia 2012? Pozrime sa, kto sa tento rok nepredstaví na najprestížnejšej kulturistickej súťaži sveta, kto áno a ktorí profesionálni bodybuilderi by sa mali umiestniť na tých najvyšších priečkach.

Koniec septembra nám už tradične prináša veľký kulturistický sviatok v americkom Las Vegas, na ktorý sa tešia nielen skalní priaznivci kulturistiky a ktorý má rok, čo rok vyššiu sledovanosť. Účasť na Mr. Olympia 2012 bola v poslednom súťažnom ročníku ovplyvnená novým kvalifikačným modelom IFBB Professional League, zraneniami a takisto aj nástupom nových tvári tohto športu. Hovorí sa, že rok 2012 by mal byť charakteristický svojou vyrovnanosťou a vysokou kvalitou.

Súťažiaci open kategórie mužov dolaďujú detaily svojej pripravenosti a najviac sa samozrejme hovorí o tom, či dokáže Phil Heath obhájiť svoj titul z minulého roka. Bude sa o to pokúšať pri neúčasti svojho rivala a zároveň veľkého kamaráta Jay Cutlera, ktorý vynecháva aktuálny ročník z dôvodu prechádzajúcich zranení a aj kvôli vyššej pracovnej vyťaženosti.

Kým najväčšiu pozornosť strháva spomínaný Phil Heath, nesmieme zabúdať ani na ostatných profi bodybuilderov, ktorí môžu výrazným spôsobom ovplyvniť poradie na prvých miestach súťaže. Kai Greene a Dennis Wolf majú podľa viacerých názorov najlepšiu formu za posledné roky a takisto je tu aj masívny Branch Warren. Tomu ušla účasť na Mr. Olympia 2011 pre vážne zranenie nohy, no následným víťazstvom na Arnold Classic si napravil chuť a tento rok je späť v Las Vegas.

Dexter Jacskon je už stálicou profesionálnej kulturistickej špičky a na Olympii nebude chýbať ani tentokrát. V minulom roku skončil na 6. mieste, no je otázne, či sa mu podarí preniknúť do finálovej šestky aj teraz. Každopádne, Dexter má aj vo veku 42 rokov stále čo ukázať a presvedčime sa o tom už o necelý týždeň.

Z finálovej skupiny šiestich bodybuilderov z roku 2011 sme nespomenuli už len Victora Martineza. Victor mal problémy s americkými vízami a dostal sa za to na istý čas aj do väzenia. To mu zabránilo v kvalitnej príprave na Olympiu a preto sa rozhodol aktuálny ročník neabsolvovať.

Okrem Jay Cutlera a Victora Martineza sa súťaže z rôznych dôvodov nezúčastnia ani nasledovní kvalifikovaní bodybuilderi: Cedric McMillan, Juan Morel a Jon Delarosa.

Dá sa počítať s tým, že viacero kulturistov príde do Las Vegas v špičkovej forme. Je ťažké odhadnúť presné výsledky, ale pozrime sa na to, ako by to mohlo skončiť a koho favorizujeme my.

 

Náš odhad pre Mr. Olympia 2012 v rámci finálovej šestice

1. miesto: Phil Heath

2. miesto: Kai Greene

3. miesto: Dennis Wolf

4. miesto: Branch Warren

5. miesto: Evan Centopani

6. miesto: Lionel Beyeke/Dexter Jackson

Pridaj sa k nám na facebook