Vernostné zľavy extra 3-7%

Arnold Classic Europe 2012

Aktuality | 16. 10. 2012

Po viac ako dvadsiatich rokoch organizovania Arnold Sports Festivalu v americkom Columbuse sa jeho hlavný predstaviteľ Arnold Schwarzenegger spolu so svojimi obchodnými partnermi rozhodli, že je čas usporiadať tento športový festival aj v Európe.

rhoden ACPremiérový ročník Arnold Classic Europe sa konal v dňoch 7. až 9. októbra 2011 v španielskom Madride a bol veľmi úspešný, keďže sa mu podarilo zaujať dostatok fanúšikov a aj na samotnom podujatí sa predstavilo veľa kvalitných športovcov v rámci rôznych kategórii. Pripomeňme si, že v minulom roku zvíťazil v hlavnej kategórii profi-kulturistiky mužov Victor Martinez, druhý bol Dexter Jackson a na treťom mieste skončil Ronny Rockel. Úspešní boli aj naši zástupcovia, keďže Marián Čambal triumfoval v rámci amatérskej kulturistiky do 90 kilogramov, Nikola Weiterová získala zlato a Marína Hámová striebro (obe v amatérskej kategórii bikiny fitness).

Počas uplynulého víkendu opäť prichádzali do španielskej metropoly rôzni amatérski aj profesionálni športovci, aby medzi sebou bojovali o čo najlepšie umiestnenia na druhom ročníku Arnold Classic Europe.

V open kategórii profesionálnej kulturistiky mužov sme mali možnosť vidieť viacero známych mien, z ktorých najlepšie si počínal tretí z Mr. Olympia 2012 – Američan Shawn Rhoden. Shawn týmto len potvrdil svoj rýchly vzostup a jeho popularite určite napomôže aj fakt, že sa stal prvým športovcom sponzorovaným značkou Ronnie Coleman Signature Series (suplementová spoločnosť Ronnieho Colemana).

Rhoden je typom kulturistu, ktorého najväčšou devízou je úzky pás v porovnaní so širokými plecami a vrchnými partiami chrbta. Navyše, v Madride sa predstavil v ešte o niečo lepšej forme ako na Mr. Olympia a preukázal, že stále má potenciál na zlepšovanie. Na druhom mieste skončil mohutný Dennis Wolf, ktorý sa od Olympie takisto mierne zlepšil, no na víťazstvo to nestačilo. Bronzovú priečku obsadil tak trochu nechápavo Roelly Winklaar, keďže drvivá väčšina fanúšikov aj odborníkov sa zhodla, že lepší bol Robert Piotrkowicz (4.miesto) aj Toney Freeman (5.miesto). Najlepšiu šestku potom ešte dopĺňal Nemec Ronny Rockel.

Vyhlásenie výsledkov:

Shawn Rhoden – voľná zostava:

Dennis Wolf – voľná zostava:

Oficiálne výsledky IFBB Arnold Classic Europe 2012 (open kategória):

1. Shawn Rhoden (USA) *

2. Dennis Wolf (Nemecko)

3. Roelly Winklaar (Holandsko)

4. Robert Piotrkowicz (Poľsko)

5. Toney Freeman (USA)

6. Ronny Rockel (Nemecko)

7. Johnnie Jackson (USA)

8. Michael Kefalianos (Austrália)

9. Edward Nunn (USA)

10. Firas Saied (Taliansko)

11. Lionel Beyeke (Francúzsko)

12. Hidetada Yamagishi (Japonsko)

13. Steve Benthin (Nemecko)

14. Daniele Seccarecci (Taliansko)

15. Ben White (USA)

16. Sergey Shelestov (Rusko)

17. Manuel Manchado (Španielsko)

* kvalifikácia na Mr. Olympia 2013

Aktuálny zoznam kulturistov kvalifikovaných na budúcoročnú Mr. Olympia 2013:

Phil Heath, Kai Greene, Shawn Rhoden, Dexter Jackson a Branch Warren

 

natalia AC

V profi kategórii žien fitness zvíťazila Ruska Oksana Grishina, ktorá sa tak revanšovala Adele Garcia za prehru na Olympia Weekende 2012 a v profi kategórii žien figure dominovala opäť Američanka Erin Stern. Nás však viac zaujímalo veľmi dobre umiestnenie Natálie Revajovej, ktorá v tejto kategórii skončila na štvrtom mieste (pred ňou boli len spomínaná Erin Stern, Kati Alander a Ava Cowan). Medzi amatérmi sa z našich najviac darilo Karine Antovskej, ktorá vybojovala striebornú medailu v kategórii bikiny fitness do 163 cm.

 

Množstvo ďalších fotografií môžete nájsť tu

Pridaj sa k nám na facebook