Vernostné zľavy extra 3-7%

Arnoldov pohľad na vegetariánstvo

Aktuality | 27. 3. 2016

Vždy mi prišlo zaujímavé a vtipné, že kulturisti a vegetariáni chcú jednu a tú istú vec – dobré zdravie, zdravé a pekné telo, čo nie každý z nich aj dosiahne.

Arnold Schwarzenegger

Kulturisti vnímajú vegetariánov ako slabochov, myslia si, že ich výpadok mäsa v strave ich robí zženštilými a slabšími. Zatiaľ čo vegetariáni zas vnímajú kulturistov ako „bezkrké hlavy“ ktoré obetovali množstvo životov, aby boli obrovský na ich úkor. 

Určite sa cítim vinný z konzumácii lupienkov s kamarátmi v minulosti. V mojom filme „Únikový plán“ som dokonca obvinil figúru Silvestra Stalloneho, že vyzerá ako vegetarián, počas našej bojovej scény. Ale to je presne ten druh Mcho-chvastania, ktorý robí z vážnych scén tie vtipné a film je vďaka nim zábavnejší. Nie je to však môj skutočný názor samozrejme.  Ako fakt v súčasnosti vnímam aj to, že aktuálne konzumujem omnoho menej mäsa a som na to hrdý.

V decembri minulého roka, som si navrhol „Bezmäsité pondelky“, kedy sa vždy zdržím konzumácie mäsa okrem celého týždňa. 

bil pearl

Ja sa toho samozrejme držím. Vedeli ste, že neuveriteľných 28% skleníkových plynov pochádza z hospodárskych zvierat? Takže aj malé obmedzenie konzumácie mäsa hospodárskych zvierat môže mať na celkovú produkciu veľký dopad.

Pokiaľ ide o to, aký to bude mať vplyv na vaše fitness ciele, tak žiadny. Mäso je skvelým zdrojom bielkovín, nie však jediným. Môžete bielkoviny získať z kombinácii strukovín, obilnín a samozrejme doplnkov výživy. Vaše svaly nebudú poznať rozdiel pri takejto zmene. Kamarát Bill Pearl bol vegetarián a bol to jeden z najväčších bodybuilderov vôbec. 

 

 

Preklad: Fitexpres.sk

Autor: Arnold Schwarzenegger

Pridaj sa k nám na facebook