Vernostné zľavy extra 3-7%

Kai Greene nebude súťažiť na Olympii 2015!

Aktuality | 16. 9. 2015

Kai Greene nebude súťažiť na Olympii 2015!

Pravdepodobne trochu neveríte nadpisu tohto článku, bohužiaľ je to pravda. Kai Greene nebude súťažiť na Olympii 2015. V online videu zverejnenom dnes ráno, Greene tvrdí „nebude mi dovolené súťažiť“. Plačlivo Greene vysvetľuje: „za scénou Olympia sa toho deje ešte viac ako na samotnom pódiu“. To je dosť mätúce nemyslíte? Greene jednoducho nepovedal nič v 9 minútovom videu prečo neštartuje a nezabojuje o titul Mr Olympia 2015!

Magazín Flex však zistoval o čo vlastne ide a kontaktovali hlavného promotéra Robina Changa aby našli odpovede na otázku prečo Greene nebude štartovať.

Otázka: Takže bolo Kai Greenovi neumožnené/zakázané štartovať na Mr. Olympia 2015?

Robin Chang: Vôbec nie! Kai má svoju Olympia zmluvu od apríla, ale odmietol ju podpísať z dôvodov známych len jemu. Je to rovnaká zmluva akú Kai podpisoval posledných 6 rokov. Nič sa nezmenilo iba dátumy. Ak by sme nechceli aby súťažil, prečo by sme mu posielali zmluvu? Dokonca som počul, že sme mu zakázali vstup na Expo! Robí si z nás srandu?

Otázka: Ale na videu, ktoré zverejnil Kai to vyzerá, že to rozhodnutie nie je jeho. Ako by mu bolo len oznámené pár dní pred samotnou šou. Nenaznačoval, že o tom vedel už skôr počas roka. Bolo mu čokoľvek povedané čo by ho mohlo viesť k domnienke, že štart mu nie je dovolený?

Robin Chang: Rozhodnutie urobil samotný Kai. Ak by naozaj chcel pretekať, všetko, čo mal urobiť, bolo podpísať zmluvu a poslať ju naspäť tak, ako to robil pred tým 6 rokov. Posledne keď som s ním hovoril, bolo to asi pred mesiacom kde bol prítomný aj jeho manažér, sa informovali o stánku na Olympii. Nič nenaznačoval o tom, že by nechcel súťažiť. Od vtedy som s nimi nehovoril.

Otázka: Ako náhle sa súťažiaci kvalifikuje do súťaže, má určitý čas na podpis zmluvy, ktorú vráti naspäť Vám, promotérovi. To je bežný postup na všetkých pro súťažiach. Môžete nám popísať stručne štandardný priebeh tejto procedúry?

Robin Chang: Podľa pravidiel IFBB profesionálnej ligy, má pretekár až týždeň pred súťažou možnosť podpísať zmluvu. Olympia je trochu iná, pretože príprava trvá po celý rok. K príprave akcii tejto veľkosti sa venujeme celý rok a preto pochopiteľne žiadame súťažiacich k návratu zmluvy čo najskôr, aby sme ich mohli zahrnúť do rôznych marketingových materiálov a podobne. Bez podpísanej zmluvy napríklad nemôžeme dať súťažiaceho na plagát, reklamu, pretože nám na to nedal súhlas a bolo by to pre fanúšikov zavádzajúce pri kúpe lístkov. A buďme úplne na čistom, zmluva sa vzťahuje iba na Olympiu. Nie je nijak viazaná k IFBB profesionálnej lige ako celku žiadnym spôsobom.

Otázka: Keď exspiroval čas na vrátenie podpísanej zmluvy, bol tam ešte nejaký čas na podpis?

Robin Chang: Deadline bol v máji, ale Kai požiadal o predĺženie času na podpis. To môžu športovci robiť z rôznych dôvodov. Kai dostal predĺženie takže musel zmluvu doručiť až do začiatku júla. Ja osobne som sa pripomenul s termínom Kaiovi opakovane, rovnako ako všetkým ostatným súťažiacim s ktorými nebol žiadny problém. Dokonca som to pripomínal jeho manažérovi, jeho priateľke a ešte aj jeho sponzorovi v tej dobe. Rovnako sme mu pripomínali, že bez zmluvy nemôže byť na propagačných materiáloch a ak zmluvu nepodpíše, nebude môcť súťažiť. Raz ma dokonca informoval: „Zmluvu som podpísal a odfaxoval do vašej kancelárie“, od tohto rozhovoru ku nám nič nedorazilo a nemáme podpísanú zmluvu Kai Greenom.

Otázka: A deň pred športovcovým check-in, stále nič?

Robin Chang: Aktuálne dnes, stále nič. Je veľmi zrejmé, že chceme aby Kai súťažil na Olympii. Je to skvelý kulturista a veľký konkurent, ale z obchodného hľadiska by bolo absolútne nerozvážne zakázať mu štart. Má obrovskú fanúšikovskú základňu, pretože jeho vášeň pre šport z neho žiary. Pre jeho vlastné dôvody sa však Kai rozhodol nepodpísať zmluvu a nebude teda robiť show na ktorú sme čakali. Toto rozhodnutie je iba jeho a je to na každom zo športovcov. Aj keď nám Kai bude chýbať, Olympia bude pokračovať pre ostatných 183 súťažiacich, ktorý sa tvrdo kvalifikovali a zarobili si svoju účasť na tomto podujatí.

Pridaj sa k nám na facebook