Vernostné zľavy extra 3-7%

Mr. Olympia 2013 je Phil Heath!

Aktuality | 29. 9. 2013
Mr. Olympia 2013 je Phil Heath!Phil Heath - Mr. Olympia 2013

Desaťtisíc fanúšikov bodybuildingu si prišlo pozrieť do Orleans Arena najprestížnejšiu udalosť roka. Boj o titul Mr. Olympia! Väčšina z nich boli fanúšikmi Kai Greena, ktorého favorizovali na víťaza tohtoročného titulu Mr. Olympia. Ďalšia veľká skupina fanúšikov patrila do tábora veriacich obhajobe titulu Phila Heatha. Ostatní verili tomu, že Shawn Rhoden alebo Dennis Wolf opäť prekvapí. Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny fanúšikov patríte vy, tohtoročná Olympia bude patriť medzi rekordné.

2013 Olympia show (49 ročník) začala poctou otcovi modernej kulturistiky Joe Weiderovi. Pred tým ako každý z profesionálov začal svoju voľnú zostavu podelili sa o spomienky s ním v krátkom videu.

Po voľných zostavách bol každý súťažiaci vyvolaný naspäť na pódium pre porovnávania pred rozhodcami. Tak ako minulú noc, jasnými víťazmi bol Kai alebo Phil. Prvá dvojka teda bola jasná no ďalšie umiestnenia ostatných pretekárov vôbec neboli jednoznačné. Do hry sa dostal mnohými už odpísaný Dennis Wolf, aby opäť zamiešal karty, Shawn Rhoden, Dexter Jackson a prvú šesticu uzavrel Jay Cutler, ktorý vyzeral byť dotiahnutejší ako noc pred tým. Len spomeniem pre zaujímavosť, že v prvej šestke sa tak ocitli traja držitelia titulu Mr. Olympia (Cutler, Heath, Jackson).

phil heath

Mamdough "Big Remy" Elssbiay, Lionel, Branch, Victor, a Roelly boli v druhom vyvolávaní. Na ostatných súťažiach, vyvolaný v druhom kole už nemajú nárok na finančné ohodnotenie no na Mr Olympia 2013 tomu bolo inak. Prvých 10 súťažiacich si rozdelí finančnú prémiu. To urobí túto súťaž omnoho atraktívnejšou pre samotných súťažiacich a zábavnejšou pre divákov.

Po prestávke si rozhodcovia zavolali na pódium a požiadali o hudbu na voľné pózovanie. Súťažiaci sa rozliezli po sále medzi svojich fanúšikov, kde si ich všetci užili poriadne z blízka.

kai greene

Hudba utíchla a mohlo sa vyhodnocovať. Jay Cutler si odniesol šieste miesto. Reakcia z publika dala za pravdu faktu, že Jay je skutočným synom Las Vegas. Piate miesto Dexter jackson, ktorý vyzeral skvele a jednoznačne dotiahnutejšie ako predošlí večer. Štvrté miesto obsadil Shawn Rhoden, ktorý urobil jeden krok späť oproti výsledku z minulého roka kedy skončil v celkovom poradí na tretom mieste. Odborné kruhy tvrdia, že je otázkou času kedy práve Shawn siahne na sošku Sandowa!

others

Bronzová medaila zaslúžene skončila v rukách Denisa Wolfa. V predchádzajúcich ročníkoch absentoval v prevej šestke umiestnení a nikto ho nefavorizoval na závažnejšie obsadenie prvých priečok. Toto je jeho comeback! Kai Greene bol vyhlásený na druhom mieste, čo bolo určite sklamaním pre všetkých jeho fanúšikov, ktorý verili v jeho triumf. Philova štruktúra je jednoducho príliš komplikovaná a kto mal možnosť vidieť súťažiť vedľa seba týchto dvoch titánov, vie o čom hovorím a o tom je vrcholový bodybuilding.

mr. olympia 2013 phil heath

Phil venoval víťazstvo svojej milovanej manželke, ktorá bola diagnostikovaná rakovinou prsníka začiatkom tohto roka. Bolo dojemné sledovať najsvalnatejšieho muža planéty vyriecť venovanie manželke s chlapčenskými slzami v jeho očiach s vierou jej skorého uzdravenia. Phil je bezpochyby veľká osobnosť kulturistiky a aktuálny titul si určite zaslúži k čomu mu samozrejme gratulujeme!

Výsledky Mr. Olympia 2013

1. Phil Heath
2. Kai Greene
3. Dennis Wolf
4. Shawn Rhoden
5. Dexter Jackson
6. Jay Cutler
7. Roelly Winklaar
8. Mamdouh Elssbiay
9. Branch Warren
10. Lionel Beyeke
11. Victor Martinez
12. Cedric McMillan
13. Evan Centopani
14. Steve Kuclo
15. Toney Freeman
16. Johnnie Jackson
16. Brandon Currry
16. Baitollah Abbaspour
16. Robert Piotrkowicz
16. Essa Obaid

Galéria

Pridaj sa k nám na facebook