Vernostné zľavy extra 3-7%

Mr. Olympia 2014 je Phil Heath

Aktuality | 21. 9. 2014
Mr. Olympia 2014 je Phil HeathMr. Olympia 2014 - Phil Heath

50. ročník Mr Olympia nepotrebuje žiadnu extra reklamu. Bezpochyby polstoročie tejto súťaže priniesol najdramatickejšie a intenzívne okamihy v histórii kulturistiky. Príbehy sa tu vždy píšu sami. Tento rok je hlavnou otázkou všetkých fanúšikov „Bude Phil Heath opäť Mr Olympia? Alebo si Kai Greene po prvý krát zoberie svoj titul?“

Nebolo potrebné už na mediálnej konferencii vyvolávať žiadne umelé šarvátky. Konflikt medzi Greenom a Heathom sa stále stupňoval a ani jeden nedaroval nič tomu druhému. Obidvaja boli značne nervózny. Väčšina konfliktov v športe sa nakoniec vyrieši priateľským podaním ruky. Toto však nebol prípad Greena a Heatha. Fanúšikovia mali možnosť vidieť dvoch vrcholových športovcov, ktorý sa jednoducho nemajú radi.

Kým Greene a Heath ovládajú scénu, Dennis Wolf sa na nich doťahuje a od minulého roku, opäť predviedol lepšiu formu. Shawn Rhoden má teoreticky tiež šancu na víťazstvo, ak by sa bral primárne v úvahu estetická stránka. Dextera Jacksona jednoducho tiež nemôžeme odpisovať, odmieta sa totižto zhoršiť.


Prvé Porovnávanie

kai greene

Prvé piatkové porovnávanie Heath, Greene a Rhoden prinieslo zaujímavé poznanie. Kai bol s jeho formou vždy tak trochu raz hore a potom dole. Včera sme však mali možnosť vidieť najlepšie vyrysovaného ašpiranta na titul a bol ním Kai Greene. Napriek tomu pôsobilo jeho brucho ešte trochu zavodnené. Heath v porovnávaní trochu za Greenom.

Phil Heath

Shawn Rhoden vyzeral skvele no od začiatku bolo jasné, že šampióni sú pred ním. Podľa môjho názoru však v tejto trojke pôsobil najsymetrickejšie. Osobne by som sa však vo výsledku priklonil k aktuálnemu šampiónovi vďaka jeho hustote, tvaru a estetike a celkovému dojmu.

olympians

 

V ďalšom porovnávaní Warren, Martinez, Jackson, Wolf, Elssbiay. V tomto porovnávaní najlepšie pôsobil Dexter Jackson vďaka jeho symetrii a štíhlemu pásu.  Wolf vyzeral dobre, možno zatiaľ najlepšie ale vždy je čo zlepšovať. Big Ramy sa predstavil tiež vo svojej najlepšej forme. Príjemne prekvapil Warren a Martinez, ktorý majú za sebou ťažšie bdobie.  

Mr. Olympia 2014 Výsledky:

1, Phil Heath

2, Kai Greene

3, Shawn Rhoden

4, Dennis Wolf

5, Dexter Jackson

6, Branch Warren

7, Mamdouh Elssbiay

8, Victor Martinez

9, Steve Kuclo

10, Juan Morel

Galéria

Pridaj sa k nám na facebook