Vernostné zľavy extra 3-7%

Mr. Olympia 2014 – Prekvapenie sa nekonalo

Aktuality | 24. 9. 2014
Mr. Olympia 2014 – Prekvapenie sa nekonalo

50 ročník špičkovej profesionálnej udalosti v kulturistike sa uzavrel s počtom víťazov 13. Nepribudlo k nim ďalšie meno držiteľa titulu ako mnohí očakávali. Áno, mám na mysli Kai Greena. Titul totiž obhájil súčasný držiteľ Phil „The Gift“ Heath a doma medzi trofeje mu pribudla aj pozlátená soška Sandowa vyrobená špeciálne pri príležitosti 50 výročia Olympie.

Chcel by som však ešte trochu hovoriť o porovnaní samotných finalistov priamo na pódiu. Kai Greene a Phil Heath sú špičkoví profesionálni kulturisti a samozrejme im niet čo vytýkať. Bavíme sa o top 1 a o top 2.  Problém môže nastať ak sa však postavia vedľa seba a máme určiť toho, pre nás lepšieho. Greene VS Heath, laická verejnosť VS rozhodcovia. Súboj sympatií, lokálnych detailov, ale i vlastností, ktoré sme tiež mohli vidieť pri hádke Greena s Heathom na tlačovke, kde sa jednoducho správali ako malé deti.

mr olympia

Podľa môjho názoru je titul Mr. Olympia 2014 pridelený tomu správnemu. Kai Greene predviedol úžasnú formu bez gramu tuku v piatok a v sobotu forma gradovala. Lenže to aj u Heatha. Kai v zadných pózach ukázal obrovský vypásikovaný chrbát, ktorý v kombinácii so širším pásom pôsobil monštruózne.  Heath predviedol veľmi vyvážený tvar skupiny chrbtových svalov rovnako vyrysovaný  s úzkym pásom zvýrazňujúcim tvar V.  Estetika a symetria hrali v Heathov prospech.

V predných pózach tiež dominoval Heath aj keď Greene v dvojitom bicepse pôsobil skvelo. Celú situáciu v neprospech Greena skvele vystihol p. Ľudovít Major (šéfredaktor Muscle & Fitness), ktorého si dovolím citovať: „Paradoxne, obrovské množstvo svalovej hmoty, ktoré Greene na svoju kostru navešal, akoby už zavše hralo proti nemu“. Práve estetika a symetria v povinných pózach sú pre Greena problém.

mr olympia

Ak sa máme dočkať budúceho šampióna, ktorý vystrieda aktuálneho držiteľa titulu, myslím si, že Kai Greene to nebude. Skvelým kandidátom je Shawn Rhoden, ktorý pôsobí nesmierne symetricky a esteticky s uzučkým pásom. Tento rok obsadil tretie miesto, čím si o jednu pozíciu polepšil a posunul tak Denisa Wolfa na štvrtú pozíciu.

Autor: Martin Danko

 

Galéria

Pridaj sa k nám na facebook