Vernostné zľavy extra 3-7%

Phil Heath pred Mr. Olympia 2012

Aktuality | 26. 9. 2012
Phil Heath pred Mr. Olympia 2012

Šampión Mr. Olympia 2011 Phil Heath sa už podľa vlastných slov nemôže dočkať, keď opäť nastúpi na pódium Orleans Arena v Las Vegas. Pripúšťa miernu nervozitu, no to je úplne normálne, ak sa blíži vrchol sezóny a má sa zhodnotiť vaša celoročná snaha. Pozrime sa, čo je zdrojom jeho motivácie, koho považuje za najvážnejších konkurentov a čo si myslí o často rozoberanej ére nadvlády Phila Heatha na Mr. Olympia počas najbližších rokov.

Phil plánuje predviesť na Olympii 2012 rovnakú plnosť svalov, akú máva pred najdôležitejšími súťažami už približne 2-3 týždne pred samotným vystúpením. Veľa kulturistov vám potvrdí, že v tomto čase im pred súťažou už väčšinou nič dôležité nechýba (samozrejme okrem detailov, ako sú napríklad dokonalo separované hamstringy alebo gluteály).

Phil Heath sa stále vracia k svojmu úspechu z minulého roka, porovnáva svoju formu a praje si, aby to tentokrát bolo ešte o niečo lepšie. Jedným z jeho hlavných cieľov je vyzerať lepšie v uvoľnených postojoch a dať tak všetkým naokolo najavo, že práve on je číslo jeden a že práve on je tým víťazom - už pred samotným pózingom.

phil heath4Aktuálny šampión má pred sebou počas celej kariéry profi bodybuildera otázku, či môže dosiahnuť zlepšenie, ktoré od neho ľudia aj on sám očakáva. Svoje silné stránky sa snaží ešte zvýrazniť, zároveň však robí všetko pre to, aby zmenil slabšie stránky na svoje prednosti. Najlepším príkladom je v tomto prípade jeho chrbát a hrudník. Práve to boli totiž svalové partie, ktoré v začiatkoch profesionálnej kariéry zaostávali za skvelo vyvinutými rukami a ramenami, no Phil z nich dokázal časom urobiť svoje dominantné partie a dnes je už komplexným kulturistom bez viditeľnejších nedostatkov. Stále však tvrdí, že od neho môžeme čakať viac a že najlepší Phil Heath ešte len príde.

Je si vedomý svojho potenciálu, na základe ktorého dostal aj prezývku „The Gift“. Zároveň však nič nepodceňuje a uvedomuje si aj to, že nemôže zaspať a nemôže žiadnym spôsobom povoliť. Dlho sníval o soške Sandowe a teraz ju nemieni pustiť z rúk len tak ľahko.

Phil Heath sa bráni porovnávaniu s viacnásobnými držiteľmi titulu Mr. Olympia, medzi ktorých patria Ronnie Coleman a Lee Haney (8 titulov), Arnold Schwarzenegger (7 titulov) alebo Dorian Yates (6 titulov). Stále pripomína, že si síce dlho užíval triumf na predchádzajúcej Olympii, stále však ide len o jeho prvé víťazstvo a zatiaľ nechce byť príliš porovnávaný s legendami tohto športu. Je šťastný, že môže patriť do elitného klubu trinástich šampiónov Mr. Olympia, avšak tým, koľkokrát by mohol zvíťaziť, sa teraz vôbec nezaoberá.

Fanúšikovia z celého sveta mu už neraz pripomenuli, že formu, s ktorou sa predstavil na uplynulom ročníku, ešte nikdy v živote nevideli. Phila tieto slova vždy veľmi potešia, no napriek tomu ostáva stať nohami pevne na zemi. Práve charakter, skromnosť a ľudský prístup sú tými žiadanými vlastnosťami, ktoré by mal mať každý skutočný šampión.

Dôvod, prečo sa Phil stále vracia k fotkám a video materiálom z minulých sezón nie je ten, že by bol sebecký a príliš namyslený. Ako sám vysvetlil, ne týchto materiáloch študuje niekoho, kto je pre neho ten najväčší súper a koho sa stále usiluje poraziť a prekonať – teda samého seba. On sám je zároveň svojim najväčším kritikom. Vždy sa bude pokúšať byť lepší a zatieniť všetko, čo dokázal. V hĺbke duše vie, že to najlepšie ešte len príde a obraz svojej top formy nosí stále v hlave.

Pri otázke, koho zo svojich kolegov z kruhov profi bodybuildingu aktuálne považuje za najvážnejších súperov, Phil odpovedá: „Kohokoľvek. Vždy sa objavia zdatní konkurenti a ja ich vítam. Budem stať pri najlepších kulturistoch tejto planéty a teda nepredpokladám, že to bude ľahké. Je to však mojim povolaním. Musím a zároveň chcem čeliť tým najlepším. Uvedomujem si, že všetci moji súperi túžia po tom, čo je moje, ale ja im to nemienim dať. Pre sošku Sandowa som bol ochotný urobiť čokoľvek a teraz, keď ju mám, sa jej nemienim len tak ľahko vzdať!“

 

Phil Heath – tréning rúk 5 týždňov pred Mr. Olympia 2012:

 

Phil Heath – tréning hamstringov 5 týždňov pred Mr. Olympia 2012:

Pridaj sa k nám na facebook