Vernostné zľavy extra 3-7%

Top 10 vyšportovaných postáv akčných filmov

Aktuality | 22. 11. 2012

Nič nedokáže stvárniť perfektné svalnaté telo nabité testosterónom lepšie ako poriadny akčný hrdina. Už v šesťdesiatich rokoch sa na striebornom plátne objavovali najväčšie osobnosti športu a kulturistiky v tejto roli. Tu prinášame rebríček Top 10 tých osobností , ktoré stvárnili akčných hrdinov vo filmoch s obrovským vplyvom na ďalšie generácie športovcov.

10. Steeve Reeves – Herkules (1957)

Steeve Reeves

Reeves bol skutočným filmovým svalnáčom. Po tom ako vyhral titul Mr. Amerika v r. 1947, Reeves sa stal skutočným Herkulom vo filme a ako vzor milióna divákov bol jedným z najlepšie platených hercov svojej doby.

 

9. Linda Hamilton – Terminator II (1991)

Linda Hamilton

Jediná žena v našom rebríčku, Linda sa pripravila na rolu Sary Connor vyčerpávajúcim trinásť týždňovým tréningovým programom podľa ktorého trénovala 3 hodiny denne, 6 dní v týždni. Takisto absolvovala vojenský výcvik so zbraňou vďaka ktorému vo filme stvárnila živú mašinu na zabíjanie tých neživých.

 

8. Hugh Jackman – X-Men Origins: Wolverine (2009)

Hugh Jackman

V čase keď Jackman dokončoval svoj tréningový program pre rolu Wolverina , tento 40-ročný Austrálčan trénoval bench press s váhou 140 kg a v tréningu nôh pokoril váhu 1000 libier (453 kg) na leg preese. To sú veľmi slušné výkony pre akýkoľvek vek nemyslíte?

 

7. Jason Statham – Kuriér (2002)

Jason Statham

Filmová rola, ktorá Jasona vystrelila medzi ostatné hviezdy strieborného plátna bola jednou z prvých akčných postáv súčasnej generácie. Jeho slušná vedomosť bojových umení kombinovaná so zdravou životosprávou mu určite pomohli vybojovať tento kredit.

 

6. Gerard Butler – 300 (2007)

Gerard Butler

V príprave pre postavu kráľa Leonidasa v legendárnom firme 300, Butler absolvoval špeciálne upravený tréningový program „300“ o ktorom sme Vám už na našich stránkach písali. Jedná sa o dosť intenzívny tréning celého tela v ohraničenom časovom pásme počas ktorého musíte zvládnuť všetky cviky. Butler tiež absolvoval niekoľko súkromných tréningov s Venezuelským bodybuilderom Francom LiCastrom.

 

5. Bruce Lee – Enter the Dragon (1973)

Bruce Lee

Flex Wheeler, Shawn Ray, Rachel McClish, Lou Ferrigno, Lee Haney, and Dorian Yates sú len niektoré známe osobnosti bodybuildingu na ktoré mala legenda Bruce Lee vplyv a motiváciu v ich ďalšej kariére. Napriek tomu, že Lee nikdy nevážil viac ako 65 kg bol legendárny tým ako dokonale poznal a ovládal silu a výkon svojho tela.

 

4. Dolph Lundgren – Rocky IV (1985)

Dolph Lundgren

S výškou 198 cm a váhou 111 kg slušných svalov Drago vyzeral ako šialená ruská mutácia genetického experimentu. Počas natáčania jednej zo scén reálne udrel Stalloneho do hlavy, ktorý bol následne hospitalizovaný na 4 dni v nemocnici. Našťastie bez následkov...

 

3. Jean-Claude Van Damme – Krvavý šport (1987)

Jean-Claude Van Damme

Krvavý šport urobil z JCVD jedno z najznámejších mien tejto planéty. Nie len že jeho postava bola bez tuku ale reprezentoval aj istý stupeň atletickej postavy nie typický pre akčné hviezdy tohto obdobia. Dnes 52 ročný Jean-Claude pravidelne trénuje a jeho telo je rovnako flexibilné a vyšportované ako počas natáčania najznámejších filmov svojej doby.

 

2. Sylvester Stallone – Rocky III (1982)

Sylvester Stallone

Tretia časť Rockyho urobila z drsného hrubého chlapíka, svalnatého akčného hrdinu vysekaného na kosť. V príprave na filmový zápas s Clubber Langom dostal hranicu svojho podkožného tuku na 2,8 % a svoju váhu pod 70 kg čistých svalov! To všetko stihol počas písania scenáru a režírovania natáčaného filmu !

 

1. Arnold Schwarzenegger – Barbar Conan (1982)

Arnold Schwarzenegger

Conan nie len že stabilizoval Arnolda ako filmového hrdinu, vytvoril však aj model akčného hrdinu podľa ktorého všetci akčný hrdinovia mali vyzerať ako šampióni v kulturistike. Arnold pre túto filmovú rolu trénoval zapojením ďalších aktivít ako plávanie, šplhanie po skalách a jazdenie na koni a to všetko popri vyčerpávajúcom tréningu v posilňovni.

Pridaj sa k nám na facebook