Vernostné zľavy extra 3-7%

Trhačky, áno alebo nie?

Aktuality | 10. 4. 2016
Trhačky, áno alebo nie?

Kulturistické a estetické súťaže nezahŕňajú disciplínu v ktorej by sa priamo cvičilo na javisku, takže použitie trhačiek nemá priamy vplyv na umiestnenie v tomto športe, ale...

Dôkazy: V štúdii realizovanej na University of Texas, subjekty výskumu používali pri mŕtvom ťahu trhačky. Použitie trhačiek malo za následok spomalenie opakovaní a lepšie zapojenie cieľových svalových skupín, v porovnaní so skupinou, ktorá trhačky nepoužívala. Navyše s použitím trhačiek sa zvýšilo aj množstvo práce vykonanej cieľovou svalovou skupinou.

Verdikt: Používajte trhačky
Používajte trhačky ak sila úchopu je vaším obmedzujúcim faktorom. Použitie trhačiek napríklad pri mŕtvom ťahu zvýšite efektivitu cvikov. Keď úchop nie je slabým článkom samotného cviku, svaly sa efektívnejšie zapoja pri spracovaný záťaže, čím ich viac unavíme (zničíme).

Keď trénujete cviky ťahom, choďte do trhačiek ak sila úchopu rozhoduje v použití ťažšej váhy a vašom napredovaní. Trhačky vás uistia, že nie úchop, ale svalová sila je to čo určí používanú záťaž v danom cviku. To je ďalší priestor pre napredovanie.

 

trhačky Široká ponuka trhačiek v našom e-shope 

 

 

Pridaj sa k nám na facebook