Vernostné zľavy extra 3-7%

Trojnásobný Mr Olympia Phil Heath ešte neskončil

Aktuality | 22. 1. 2014

Vráťme sa do prvých dní augusta roku 2005. 25 r. fešák Phil Heath práve vpadol do sveta profesionálneho bodybuildingu víťazstvom na kvalifikácii NPCA Championchips. Nasledovala jeho prvá návšteva v Gold’s Gym Venice, kde stále trochu naivný a vystrašený z vlastného úspechu netušil čo bude v jeho kariére nasledovať. V ten nádherný deň sa miestne legendy zoznámili s budúcim Mr. Olympia.

Dvadsaťsedem kilogramov bol rozdiel medzi 97 kg Philom, ktorý v roku 2005 vstúpil do Gold’s Gym a 124 kg Phil, - trojnásobný Mr. Olympia tak ako ho poznáme dnes. Jeho neskutočné svalové predispozície a skvelý genetický základ sú viditeľné všade, ale k najdôležitejším zmenám došlo v jeho slabine – ramenách. Jednou vecou Phil určite nebol obdarený a to šírkou kľúčnych kostí. Práve v tejto časti jeho tela došlo za posledné roky ku najväčším zmenám. Jedna vec je, že Phil nebol obdarený optickou šírkou ramien a počas svojich prvých rokov u profesionálov mnohí tvrdili, že tento nedostatok by ho mohol odsúdiť k porážkam proti širokým konkurentom ako Jay Cutler, Victor Martinez a (Heathov kolega z IFBB Pro League nováčik 2006) Denis Wolf.

Heath mal však plán. Nemohol síce predĺžiť kľúčne kosti, ale mohol pridať svalovú hmotu na ich koncoch. Dramatickým zväčšením deltových svalov do tej mieyi, že sa o nich prestalo hovoriť ako slabine, dokonca jeho ďalšej prednosti a doviedla ho ku soške Sandowa v roku 2011. Heath povedal:“ Keď som sa dostal medzi profesionálov bol som len dva roky v súťažnej kulturistike a každý videl moje silné a slabé stránky. Každú slabinu som sa snažil zlepšovať, aj keď sa stále nešiel niekto, kto hovoril, že máme nedostatok tu alebo tam. Každému som zavrel hubu zlepšovaním sa a stálym napredovaním až do vtedy, kým nemali čo kritizovať. Stále som porovnával fotografie z predchádzajúcich súťaží a kládol som si otázku: Môžem byť lepší? Moja odpoveď bola vždy ÁNO“.

Phil Heath

Pridaj sa k nám na facebook