Vernostné zľavy extra 3-7%

TV Fit Párik: Chris a Heidi Powell sa podelili o svoju životnú filozofiu!

Aktuality | 29. 7. 2014

Rozprávali sme sa s inšpiratívnou hviezdnou dvojicou známej tv relácie „Extrémne Premeny“ o ich fitness zázemí, typoch, cieľoch a áno i obľúbených jedlách, ktorými najradšej zhrešia.

Chris Powell

Priemysel postavený na chudnutí a diétach prekonal v USA hodnotu 60 miliárd dolárov. Od jednoduchej knihy o chudnutí až po komplexné operácie žalúdkov. Kto by netúžil vytvarovať svoju postavu alebo aspoň napodobniť trendy svojich obľúbených celebrít. Nanešťastie, tieto výdavkové návyky neboli preložené do pozitívnych výsledkov. Miera obezity stále rastie, rovnako ako počet zdravotných problémov, ako je hmotnosť ruka v ruke so srdcovými ochoreniami a cukrovkou.

Ako dlho nám bude trvať, ako národu, pochopenie zdravého životného štýlu s úspešným výsledkom pre každého? Možno by sme sa mali pozrieť o niečo ďalej ako úspešná séria Extrémne Premeny, a jej najuznávanejší fitnes tréneri Chris a Heidi Powell.

V zaujímavom rozhovore táto dvojica hovorí o svojich životoch, súkromí a čo pre nich znamená starať sa o svojich klientov, kým ich nedostanú do požadovanej formy. Ich rady sú príjemne nekomplikované, účinné a inteligentné vo svojom zámere.

Prečítajte si rozhovor s nimi nižšie s videom z ich súkromia a tréningu.

Q: Môžete sa zamerať na jednu oblasť na tele? chris and Heidi powell

Chris: Lokálna redukcia alebo chudnutie v jednej oblasti tela je totálny mýtus. Je to nemožné. Telesný tuk je ako deka plná energie rovnomerne rozložená po celom tele a môže pribúdať alebo odbúdať celkovo, nie lokálne.

Q: Čo s tými, ktorý vypadnú z idúceho vlaku?

Heidi: Všetci, vypadnú, v inom mieste alebo čase, ale stane sa to každému pretože všetci sme ľudia.

Chris: Našťastie, mnoho z nich má od nás potrebné nástroje a vedomosti, aby sa sami zodvihli a nastúpili naspäť. Heidi a ja nie sme žiadnou výnimkou. Rovnako bojujeme v každodennom živote. Padáme stále a stále dookola, ale poznáme techniky ako sa postaviť naspäť na nohy a to je to, čo učíme našich ľudí. Skrytý jazyk transformácie nemá nič spoločné s diétou a cvičením. Je to postavené na dôvere a plnení sľubov samému sebe.

Heidi: Takmer každá diéta a cvičebný plán môže fungovať, ale kľúčové je, ako sa udržať štíhly namiesto stáleho priberania a diétovania.

Chris: Trénujeme spolu s klientmi a plánujeme diétu. To je však asi len hodinka denne. Potrebujeme sa však ubezpečiť, aby každý plnil sľuby sám sebe 365 dní v roku.

Q: Existuje špeciálna potravina, ktorá by mala tvoriť základ každého jedálnička?

Heidi: Nie je. Príroda nás obdarila toľkými druhmi ovocia a zeleniny, celozrnných potravín, obilia, orechov, semien a všetkého z čoho môžeme žiť zdravý a šťastný životný štýl. Existujú však niektoré pravidlá, ktorých dodržiavanie je nutnosťou. Napríklad konzumácia 5 jedál denne a každé z nich musí obsahovať bielkoviny. Potom v závislosti na strave konkrétnej osoby môžeme stavať na sacharidoch, zdravých tukoch alebo oboje. Vložte do svojho jedálnička čo najviac zeleniny ako môžete. Prípadne skúšajte všetky nové druhy zeleniny, ktoré môžete nájsť. Objavte tie druhy, ktoré máte radi a urobte ich základom Vášho jedálnička. Zelenina a ovocie obsahujú množstvo vitamínov a živín, ktoré Vaše telo potrebuje. Preto jesť veľké množstvo týchto potravín je ako užívať multivitamíny.

chris powell

 Q: Kedy ste zasvätili Váš život svetu fitness?

Heidi: Bola som vyrastajúcou gymnastkou a vždy som milovala fyzickú aktivitu a zdravie. Vyrastala som v rodine, ktorá bola zasvätená kulturistike. Trénovala som na vysokej škole, ale musela som si dať pauzu, keď som pracovala v oblasti nehnuteľností asi 7 rokov. Počas tohto obdobia som viedla školenia (Boot Camp) a bežecké skupiny po celom okolí našej štvrte a pripravovali sme sa na pol maratón, lebo beh som milovala. Svoj život som zasvätila fitness, až keď som spoznala Chrisa a zistila aký bol oddaný a odhodlaný. Uvedomila som si, že to nie je naozaj o tom, čo robiť v živote všetko pre peniaze, ale o tom robiť niečo, čo máte naozaj radi. Potom začalo do seba všetko zapadať. Naozaj to bolo stretnutie Chrisa a jeho vplyv na životy iných, čo ma viedlo v tomto smere.

 

 

Mám pocit, že ľudia nedokážu rásť, ak vidia realitu svojej situácie.
-Heidi Powell

 

Chris: Ja som bol vždy najmenšie dieťa v škole. Deti sa so mnou hádali, šikanovali ma a cítil som sa byť bezradný. Keď som mal 14, rodičia si všimli, že moja duša a osobnosť sú zlomené. Jedného dňa som prišiel zo školy a v strede obývačky ma čakala lavička s párom činiek. Po chvýli som zistil, že dokážem robiť bench press, bicepsové zdvihy a iné základné cviky. Po mesiaci, či dvoch som si všimol obrovskú zmenu na mojom tele. Bol som závislý. Cítil som, že musím ísť do ASU, kde som získal diplom vo vede o cvičení. Moja vášeň, v tej dobe, bol výkon, šport a posúvanie hraníc môjho tela na vyšší stupeň. V r. 2003 som sa stal fitnes poradcom v televíznej rannej šou „Good Morning Arizona“. Začal som dostávať množstvo e-mailov od ľudí, ktorí vážili 180 až 250 kg a uvedomil som si, že existuje celá subkultúra obéznych jedincov, ktorí boli hrdí na to, že sú neviditeľní. Jeden pán vážil takmer 270 kg, keď mi písal. Lekár mu dal ešte pár rokov utrápeného života. Skočil som na stretnutie s tým chalanom a bol som unesený. Povedal som mu „Ja neviem kam sa dostaneme, ale chcel by som ťa vidieť za pár dní s takýmto výsledkom.“ Tak sme sa posúvali každý druhý deň po dobu niekoľkých rokov, a on skončil stratou 180 kg. To bol zlom, kde som zistil, že toto je to, čo chcem robiť. Bolo to najviac obohacujúce a napĺňajúce, čo som kedy urobil v mojom živote ... pomôcť niekomu dostať svoj život späť.

Q: Je zrejmé aj z obrazoviek, že každý z Vás má iný štýl prípravy. Chris – ťaháte za srdce, ale Heidi – je trochu tvrdšia. Dokážete vysvetliť svoje prístupy?

Heidi PowellHeidi: Máme presne rovnaký cieľ. Veľmi sa staráme o týchto ľudí, ale je veľký rozdiel v tom, ako im dávame na javo to, ako ich máme radi a to, že nám na nich záleží. Mám pocit, že ľudia nemôžu rásť ak vidia realitu svojej situácie. To bol presne prípad pre mňa, donútiť ich napredovať. Som otvorená k takej tvrdej láske a mám pocit, že takmer 100% ľudí, s ktorými pracujeme vie, kde je moje srdce a že mi na nich veľmi záleží. Mám pocit, že ich mám rada viac, než ktokoľvek iný na mieste, ktoré nechcem, aby videli až do bodu kým nedosiahneme svoj cieľ. Je veľmi ťažké komunikovať s ľuďmi. Je naozaj náročné postaviť sa pred ľuďmi do pozície tyrana (bitch), ktorý nemá pre nich pekného slova. Ale od prvého dňa natáčania tejto show, pokiaľ sa vyskytol niekto v bode, že to vzdá, poslali ho vždy ku mne. Vždy. Pretože, keď to už všetci vzdali a jednoducho neverili a cítili, že to nebude možné a vzdá to a ak aj jedinec vedel, že sa blíži jeho porážka, odmietla som tieto myšlienky a zmier s neúspechom. Mám pocit, že môžem pomôcť každému vidieť skutočný svet okolo seba. Ale ja som profesionálka. Mala som dve deti pred tým ako som poznala Chrisa a vždy som bola profesiou v prvom rade rodič. Tvrdá disciplína, ale lásky ešte viac.

Chris: Nemohol by som toto robiť sám. Neviem, či by Heidi mohla. Vzájomne sa veľmi dobre dopĺňame. Je toho mnoho, kde som slabý a Heidi vypĺňa skvele tieto moje nedostatky. Môžem v nich veriť a dať im všetku nádej a Heidi ich naučí najdôležitejšie životné lekcie, ktoré potrebujú, aby boli skutočne silní.

Heidi: Chris má tento dar veriť v každého z nás. Taktiež však vie ako snívať vo veľkom. Stačí byť v blízkosti Chrisa a ľudia chcú byť hneď lepšími. Nie preto, že by sa ho báli. S Chrisom ľudia radi pracujú lebo ho chcú ohúriť.

 

Všetci sme perfektný svojou nedokonalou formou.
-Heidi Powell

 

heidi powell

Q: Musíme sa to opýtať. Aké je Vaše najobľúbenejšie nezdravé jedlo? 

Heidi: Ja som úplne rutinná v tomto. Môžem jesť to isté každý jeden deň, bez zlyhania. Ráno si však občas dávam s prvým proteínovým šejkom malé škoricové rolky od Strabucks. Sú posypané škoricou a rafinovaným cukrom. Sú tou najúžasnejšou pochúťkou v mojom živote. Musím priznať, že som na nich trochu závislá, možno.

Chris: Ja mám rád rôznorodosť. Mne sa chute menia každý týždeň. Nikdy nejem dva krát po sebe rovnaké nezdravé jedlo. Stáva sa to 1 až 3 krát týždenne kedy sa ku takému jedlu dostanem, pretože trénujem tvrdo a niekedy vyslovene potrebujem doplniť pár kalórií navyše. Minulý týždeň som vzal deti na zmrzlinu a tiež som si dal. Pred pár dňami som zas ochutnal bravčové tacos. Boli naládované s guacamole a syrom. Raz za čas si dám pizzu. Jedávame 5 x denne no menšie jedlá. To spôsobuje, že nedokážem zjesť toho naraz až tak veľa. Je to už roky, čo som dojedol nejaké celé nezdravé jedlo. Užívam si tú chuť, ale som naprogramovaný nezjesť toho veľa.

Q: Práve pripravujete aktuálny diel extrémnych premien s Georgeannou. Vyzerá to, že jej premena má mnoho univerzálnych tém a emócií. Čo ju odlišuje od ostatných?

Chris: Keď prechádzala cestou transformácie, podelila sa o veľkú časť svojej emocionálnej stránky. Naučili sme sa, že každý je unikátny a iný a čím viac sa nám otvoria a dôverujú nám, tým viac to dokážeme využiť aj v našich životoch a pomôcť tým aj ostatným. Bola veľmi otvorená a úžasné chvíle striedali smutné, zraniteľné, slabé... Bola pre ňu obrovská terapia dôverovať nám a zveriť sa. Zároveň sme boli jej žiakmi pretože sme sa chceli učiť aj my od nej.

Heidi: Jedným z najväčších poučením z tohto dielu je, že všetci sme perfektní svojou nedokonalou formou. My všetci máme neistoty a ťažkosti vo svojich životoch a každý deň si pripomínam, že život nie je o tom byť perfektná, ale byť sama sebou. Georgeanna si uvedomila, že nemusí byť dokonalá a naučila nájsť veci, ktoré nie je vidno v tejto šou. Naučila nás tak strašne veľa o dobrom živote. Je skvelou osobnosťou a úžasnou manželkou, výbornou matkou a našou priateľkou. Ostane navždy v našich srdciach.

 

Zdroj: www.zimbio.com

Pridaj sa k nám na facebook