Vernostné zľavy extra 3-7%

Recenzia na 100% Whey od Stacker 2

Recenzie produktov | 14. 5. 2013
Recenzia na 100% Whey od Stacker 2

Stacker je značkou, ktorá bola dlho známa hlavne vďaka svojim produktom na spaľovanie tukov. Postupne sa však ich sortiment doplnkov výživy rozrastá a dnes v ňom môžeme nájsť suplementy s rôznorodým využitím (predtréningové doplnky a stimulanty, proteínové prášky alebo testosteróný booster).

100% Whey je kvalitný proteínový prípravok, ktorý sa po viacerých stránkach nielenže vyrovnal podobným produktom, ale ich aj predbehol. Je vysoko-percentný, hlavnú časť obsahu tvorí srvátkový izolát a je bohatý na BCAA a glutamín. Na presné hodnoty sa pozrieme v najbližších riadkoch.

Jednotlivé zložky 100% Whey

V jednej dávke (30g) sa nachádza 24 gramov kvalitných srvátkových bielkovín, čo predstavuje 80%-ný podiel bielkovinovej zložky na celom obsahu. Čo sa týka presného zastúpenie bielkovín, najväčšiu časť tvorí srvátkový izolát, menšiu srvátkový koncentrát a najmenšiu srvátkové peptidy.

V bielkovinách je celkovo 45% esenciálnych aminokyselín. V jednej dávke (30g) sa nachádza 5,4g BCAA, 4g glutamínu, 3g sacharidov (z toho 1g cukru) a 1g tuku. Z tohto jasne vyplýva aj to, že produkt je vhodný nielen pri naberaní svalov, ale aj v prípade prísnejších diét.

Sledované kritéria a ich hodnotenie v rámci 100% Whey

Zloženie (7,5/10):

Ak hľadáte viacpercentný proteínový prípravok s kvalitným zastúpením srvátkových bielkovín, bez väčšieho množstva sacharidov, tukov a bez zložitých kombinácii iných zložiek a patentovaných zmesí, ktoré vlastne ani nevyžadujete, produkt 100% Whey bude pre vás tou správnou voľbou. Obsahuje srvátkové formy s vysokou biologickou hodnotou (izolát, koncentrát a peptidy), veľa BCAA a glutamínu. Neobsahuje aspartam.

Chuť a rozpustnosť (9,5/10):

100% Whey sa vyrába v šiestich základných ochuteniach: čokoláda, vanilka, jahoda, banán, stracciatella a cookies and cream. Dovoľujeme si tvrdiť, že chuťovo patrí k tomu najlepšiemu, čo v súčasnosti medzi proteínmi môžete dostať (zaradili by sme tu napr. aj Syntha-6, Gold Standard alebo 100% Whey Professional od Scitec Nutrition). Chuť je skutočne delikátna a krémová aj v prípade, keď prášok rozmiešate len vo vode. Keď sme už pri miešaní, s tým nie sú prakticky žiadne problémy a hrudky neostávajú ani po bežnom zamiešaní lyžicou (bez použitia šejkra).

Efektivita (8/10):

100% Whey je tvorený tzv. rýchlymi formami bielkovín a jeho použitie je najefektívnejšie vtedy, keď potrebujete doplniť proteíny čím skôr (v okolí tréningovej jednotky alebo ráno po dlhšom spánku). Ako prostriedok na doplnenie proteínov ho môžete použiť v rôznych fázach, je vhodný aj do diéty (má len 1g jednoduchých cukrov a 1g tukov na dávku) a účinne zabraňuje nežiaducemu katabolizmu.

Cena (7,5/10):

908 gramové balenie pokryje 30 bežných dávok a 2 kg balenie približne 63 dávok. S prihliadnutím na chuť, množstvo a kvalitu bielkovinových zložiek je ohodnotenia produktu vcelku primerané.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE (8,1/10)

100% Whey od spoločnosti Stacker 2 je vysoko-percentný proteínový prípravok, ktorý je zložený z kvalitných foriem rýchlych srvátkových bielkovín. Môže byť efektívny pri budovaní svalovej hmoty, v diéte ako ochrana a rýchlejšia regenerácia svalstva alebo jednoducho len na doplnenie denného príjmu proteínov. U zákazníkov je obľúbený aj kvôli svojej výbornej krémovej chuti. Dnes si môžete vyberať z rôznych druhov bielkovinových prípravkov a 100% Whey patrí určite medzi to najlepšie vo svojej kategórii.

Hlavné plusy:

- 80% kvalitných bielkovín s vyšším zastúpením BCAA a glutamínu

- minimálne množstvo cukrov a tukov

- výborná chuť

Hlavné mínusy:

- nie sú k dispozícii väčšie ekonomickejšie balenia

Pridaj sa k nám na facebook