Vernostné zľavy extra 3-7%

Recenzia na Big Bang od Scitec Nutrition

Recenzie produktov | 4. 10. 2012
Recenzia na Big Bang od Scitec Nutrition

Produkt s názvom Big Bang je ďalším z obľúbených predtréningových suplementov od firmy Scitec Nutrition. Táto špeciálna receptúra má za cieľ zvýšenie výkonnosti a jej hlavnou charakteristickou vlastnosťou je komplexnosť. Big Bang totiž obsahuje až 50 aktívnych zložiek, ktorú sú rozdelené do jednotlivých skupín na podporu odlišných tréningových a výkonnostných parametrov.

Big Bang sa nezameriava len na stimulačnú stránku v období pred tréningom. Sú v ňom skombinované aj viaceré formy kreatínu (v jednej dávke až 6 g), látky na zväčšenie svalového objemu a oddialenie únavy, posilňovače mentálnych procesov, esenciálne aminokyseliny, látky zvyšujúce hladinu testosterónu a ďalšie iné, na ktoré sa pozrieme v nasledovnom rozbore zloženia produktu.

Jednotlivé zložky Big Bang

Špeciálna zmes produktu Big Bang (cca 28 gramov na jednu dávku) je tvorená týmito deviatimi zmesami.

1. Kreatínová zložka siedmich látok na zväčšenie objemu buniek a sily:

kreatín monohydrát, kreatín ester-fosfát, kreatín etyl-ester-malát, taurín etyl-ester, trikreatín citrát, trikreatín HMB a glykociamín

2. StimulBANG! – zmes látok určených na stimuláciu a zvýšenie motivácie:

kofeín bezvodý, l-tyrozín etyl-ester HCl, extrakt zo zeleného čaju (90% polyfenoly a 50% EGCG), ketóny maliny a sinefrín (citrus aurantium 95%)

3. PENTACARN – ide o novú karnitínovú zmes zloženú z týchto súčastí:

l-karnitín fumarát, l-karnitín l-tartarát, acetyl l-karnitín, glycín propionyl-L-karnitín, propionyl l-karnitín

4. BIG PUMP – zmes na podporu tvorby oxidu dusíka (NO):

di-arginín malát, di-arginín orotát, arginín alfa-ketoglutarát (A-AKG), l-arginín čistý, l-arginín etyl-ester HCl a nikotínamid

5. Zmes so zastúpením všetkých esenciálnych aminokyselín:

leucín, taurín, tyrozín, lyzín, izoleucín, valín, ornitín, hystidín, metionín, fenylalanín, treonín a tryptofán

6. Špeciálna zmes, ktorá má za úlohu oddialiť únavu:

beta-alanín, citrulín malát, glycín l-arginín alfa-ketoizokaproát kalcium (GAKIC), kreatinol-O-fosfát, adenozín 5-trifosfát

7. G-BOMB - viaczložková glutamínová zmes:

N-acetyl-L-glutamín (acetylovaný analóg glutamínu), voľná forma l-glutamínu, esterifikovaný glutamín etyl-ester a L-alanyl-L-glutamín (glutamínový peptid)

8. Zmes určená na optimalizáciu hormónov a zvýšenie hladín testosterónu:

tribulus terrestris, cinnamomum burmanni (vodný škoricový extrakt), extrakt z hroznových semien (95% polyfenoly)

9. Express systém určený na urýchlenie transportu aktívnych zložiek a zlepšenie vstrebateľnosti:

polymer glukózy (maltodextrín), hydrogénuhličitan sodný (NaHCO), naringín, BioPerine

Sledované kritéria a ich hodnotenie v rámci Big Bang

Zloženie (8,5/10):

Ide o jeden z najkomplexnejších predtréningových doplnkov na trhu. Je pravda, že pár látok je v Big Bang prítomných len v malých množstvách, no jedna sa len o okrajové a podporné zložky. Podstatné je to, že hlavné zmesi, ako napríklad tá kreatínová (6 gramov na dávku), sú zastúpené v dostatočných množstvách. Produkt má komplexnejšie určenie a nie je určený len na povzbudenie výkonu.

Chuť a rozpustnosť (7/10):

Big Bang sa vyrába v jednej univerzálnej príchuti pomaranč, ktorá je celkom príjemná na užívanie a s miešaním nie sú prakticky žiadne problémy. Berte však do úvahy aj odporúčanie od výrobcu, aby ste pri dlhšom miešaní párkrát otvorili veko, keďže Big Bang je mierne perlivý.

Energia a výkon (8/10):

Dostatok kreatínových foriem, látky na oddialenie únavy ako napríklad beta-alanín, stimulačná zložka a esenciálne aminokyseliny sú tými hlavnými zložkami, ktoré sa starajú o navýšenie energie a výkonu. Synergicky efekt je ďalším z dôvodov, prečo je Big Bang v tejto oblasti taký účinný.

Napumpovanie (7,5/10):

Efekt spôsobujúci zvýšenú cirkuláciu krvi, ktorý je spôsobený tradičnými zložkami okolo čistého l-arginín alebo arginínu alfa-ketoglutarátu (A-AKG), je citeľný a okrem viditeľného napumpovania vedie aj k zvýšenému zásobovaniu svalovej hmoty pomocou jednotlivých živín, ale aj látok ako sú kreatín alebo esenciálne aminokyseliny.

Cena (7,5/10):

Big Bang prichádza v 825 gramovom balení a teda vystačí vám na 25 základných dávok. V porovnaní s Hot Blood, čo je ďalší predtréningový suplement od Scitec Nutrition, je Big Bang o niečo drahší, no samozrejme tieto produkty sa do istej miery odlišujú nielen v zložení, ale aj v určení. Big Bang je o niečo komplexnejším doplnkom (obsahuje 9 špeciálnych zmesí) a jeho úlohou je podporiť viaceré oblasti výkonu.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE (7,7/10)

Big Bang od firmy Scitec Nutrition je populárnym predtréningovým doplnkom, ktorý obsahuje 50 aktívnych látok rozdelených do deviatich hlavných zmesí s rôznym určením a ktorý nie je vyplnený zbytočne veľkými množstvami lacných sacharidov. Obsahuje dosť kreatínu, látok na povzbudenie výkonu a zvýšenie tvorby NO, látok na oddialenie únavy, glutamínové formy, esenciálne aminokyseliny a ďalšie iné látky.

Hlavné plusy:

- komplexnosť výrobku (50 aktívnych zložiek)

- zvýšenie energetických zásob a podporenie výkonu

- žiadne zbytočné prídavné látky

Hlavné mínusy:

- rozdelenie jednotlivých látok v rámci konkrétnych zmesí je síce podrobné, ale bolo by lepšie, keby bolo pri každej zložke uvedené aj jej presné množstvo

 

Big bang Scitec Nutrition

 

 

Scitec Nutrition Big Bang 825 g

 

 

Pridaj sa k nám na facebook