Vernostné zľavy extra 3-7%

Recenzia na GRS-5 od Sci-MX

Recenzie produktov | 6. 7. 2012
Recenzia na GRS-5 od Sci-MX

Pod názvom doplnku GRS-5 od úspešnej spoločnosti Sci-MX sa skrýva jeden z najlepších viaczložkových proteínov súčasnosti. Je charakteristicky svojim nutričným profilom, ktorý ho odlišuje od rôznych iných proteínových prípravkov.

Hlavnú časť GRS-5 tvorí päť rozdielnych zdrojov bielkovín, ktorých vlastnosti sa líšia. Každý z nich má svoje výhody a vhodným spôsobom sa tak dopĺňajú. Tento synergický efekt je obzvlášť podporený prídavnými látkami a zmesami, ktorými je produkt obohatený.

GRS-5 môže dobre poslúžiť či už pri budovaní svalovej hmoty, počas rysovacej diéty alebo pri zlepšovaní športovej výkonnosti.

Po svojom uvedení na trh spôsobil predovšetkým v Európe značný rozruch a po jeho podrobnejšom preskúmaní môžeme povedať, že to bolo oprávnene.

Jednotlivé zložky GRS-5

Najpodstatnejšou zložkou je samozrejme kombinácia piatich druhou proteínov s rozdielnou dobou uvoľňovania. Najväčšie percento obsahu tvoria srvátkový koncentrát, kalcium kazeinát a sójový izolát, ktoré svojimi vlastnosťami vytvárajú vysokú biologickú hodnotu a kvalitu prípravku. V menšej miere je tu prítomný vaječný albumín a srvátkový izolát. Celkovo ide o výhodnú kombináciu proteínových zložiek, ktoré spolu pokrývajú potrebu postupného príjmu aminokyselín až počas doby zhruba šiestich hodín po konzumácii.

Príjemným bonusom sú vysoké množstvá esenciálnych rozvetvených aminokyselín BCAA a takisto aj obsah glutamínu, keďže v jednej dávke (56g) sa nachádza 8 gramov BCAA a až 10 gramov glutamínu.

Zaujímavé sú aj špeciálne zmesi, ktoré GRS-5 obsahuje. Prvou je zmes s názvom Aminogen, ktorá zlepšuje dusíkovú bilanciu efektívnejším zadržiavaním dusíka a celkovo podporuje využívanie proteínov a BCAA. Druhou je Vit-MX-Sport – čiže zmes rôznych vitamínov a minerálov na podporu imunitnej schopnosti, nervosvalovej koordinácie a celkového upevnenia zdravia. No a poslednou zmesou je OptiZyme – ide o tráviace enzýmy zlepšujúce využiteľnosť a stráviteľnosť jednotlivých bielkovín.

Výhodou proteínového prípravku GRS-5 je aj nízky podiel sacharidov, malé množstvo tukov (ktorých hlavnú časť navyše tvoria esenciálne MCT tuky) a to, že je bez umelých farbív a chemických konzervantov.

Sledované kritéria a ich hodnotenie v rámci GRS-5

Zloženie (8/10):

GRS-5 je 71%-ný viaczložkový proteínový suplement, ktorý v sebe kombinuje 5 druhov bielkovín, prídavné množstvá BCCA, glutamínu a tri unikátne zmesi na podporu účinnosti prípravku. Každá z hlavných proteínových zložiek má svoje osobité vlastnosti, ktoré zvyšujú kvalitu, biologickú hodnotu a spôsobujú neustály prísun aminokyselín po dobu viacerých hodín.

Chuť a rozpustnosť (9/10):

Vieme už teda ako je na tom GRS-5 po nutričnej a kvalitatívnej stránke, teraz vás určite zaujímajú veci ako ochutenie a miešanie tohto proteínu. Ten, kto už užíva doplnky výživy dlhšiu dobu a má skúsenosti aj s prípravkami od firmy Sci-MX, vám určite potvrdí, že proteíny a objemové prípravky od tejto anglickej spoločnosti sú chuťovo vždy na vysokej úrovni. Podobne je to aj v prípade lahodného a krémového GRS-5, ktorý sa vyrába v štyroch základných príchutiach: čokoláda, vanilka, banán, jahoda a čokoládový pepermint. Po zmiešaní s mliekom alebo vodou je konzistencia prípravku jemná a stráviteľnosť taktiež veľmi dobrá – žiadny pocit plného a ťažkého žalúdka.

Efektivita (8,5/10):

Väčšina proteínových prípravkov obsahuje len jeden zdroj proteínu, ktorý je navyše veľmi rýchlo strávený. To samozrejme nemusí byť vôbec zlé, ale využiteľnosť takýchto prípravkov je trošku obmedzená (sú vhodné hlavne v čase okolo tréningu a na rýchle doplnenie bielkovín). Naproti tomu viaczložkové proteíny, ako je aj GRS-5, majú širšie uplatnenie. Môžete ho použiť kedykoľvek v priebehu dňa. Jeho zloženie vám zabezpečí rýchlo, stredne a pomaly stráviteľné bielkoviny. Aminokyseliny budú vyživovať svalstvo až po dobu okolo 6 hodín od jeho konzumácie, čím sa podporí svalový rast a ich regenerácia. Navyše, nízky podiel sacharidov znamená, že GRS-5 je vhodný aj v čase diéty, kedy sa snažíte obmedzovať príjem uhľohydrátov.

Cena (7,5/10):

Cena produktu je o niečo vyššia ako u bežných proteínových prípravkov. Treba však povedať, že Sci-MX ani nemal v pláne vytvárať ďalší klasický proteín, ktorý je po každej stránke priemerný. V krátkosti povedané, zaplatíte za to, čo dostanete. A dostanete proteínový prípravok so všestranným použitím, s viacerými zdrojmi bielkovín, veľmi dobré ochutenie a vysoký obsah dôležitých aminokyselín.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE (8,3/10)

GRS-5 je viaczložkový proteín určený na budovanie svalovej hmoty, ktorý je vhodný na celkovú podporu výkonnosti, ale aj v čase zhadzovania prebytočných kilogramov na udržanie svalstva a zlepšenie regenerácie. Ide o zaujímavú kombináciu bielkovín s pomalším a rýchlejším uvoľňovaním, čo obmedzuje rozpad svalového proteínu a zlepšuje výsledky v rámci získavania novej svalovej hmoty a jej regenerácie. GRS-5 dokáže pokryť rôznorodé ciele jednotlivcov a je vhodný pre široký okruh športovcov. Skvelé ochutenie je veľmi príjemným bonusom, ktorý sa stáva o to dôležitejším, čim častejšie sa produkt užíva.

Hlavné plusy:

- výhodná kombinácia piatich rozdielnych druhov bielkovín robí z GRS-5 proteínový prípravok so širokým uplatnením

- vysoké množstvá BCAA a glutamínu

- ochutenie

- nízky podiel sacharidov (dôležité hlavne v období diét)

- špeciálne zmesi látok

Hlavné mínusy:

- menším mínusom môže byť 71%-ný podiel bielkovín, ktorý by možno mohol byť o niekoľko percent vyšší

- určitým nedostatkom je aj absencia väčších ekonomických balení, keďže GRS-5 sa vyrába maximálne v 2,28 kg balení

 

GRS-5 Protein 2273 gSci-MX GRS-5 Protein 2273 g

 

 

Pridaj sa k nám na facebook