Vernostné zľavy extra 3-7%

Recenzia na Jumbo od Scitec Nutrition

Recenzie produktov | 4. 10. 2012
Recenzia na Jumbo od Scitec Nutrition

Jumbo je praktickým riešením hlavne pre tých, ktorí majú problém priberať svalovú hmotu a ktorých metabolizmus a látková výmena pracujú na rýchlejších obrátkach. Áno, reč je predovšetkým o tzv. hardgaineroch, ale z tohto produktu môžu určite vyťažiť aj ostatní. Jumbo ponúka kvalitu a kvantitu základných živín a okrem toho obsahuje aj extra zložky na podporu výkonu.

„Volumizér“ Jumbo je účinnou odpoveďou na zabezpečenie dostatočného množstva výživných látok do organizmu. Mnoho ľudí hľadá popri naberaní váhy akési čarovné tabletky a postupy, ktoré ich priblížia k ich cieľu, no zabúdajú na to, že najsilnejší efekt bude mať stále konzumácia kvalitných kalórii, proteínov (budovanie a ochrana svalovej hmoty) a sacharidov (zdroje energetických zásob).

Jednotlivé zložky Jumbo

Jedna dávka (teda 220 gramov) obsahuje približne 915 kalórii a už z tohto je úplne jasné, na aké ciele je užívanie produktu určené. Jumbo je vysoko-kalorický objemový prípravok, ktorého obsah tvoria predovšetkým sacharidy s rôznou dobou uvoľňovania a kvalitné bielkoviny.

Pomer sacharidovej zložky k tej bielkovinovej je približne 1:3 (50 gramov bielkovín a 150 gramov sacharidov na jednu dávku). Ako zdroj proteínov sú tu biologicky hodnotné mliečne bielkoviny. Poďme sa podrobnejšie pozrieť na ostatné látky, ktoré sú v produkte Jumbo zastúpené.

1. Zmes s názvom „6-CARB“ (155g), ktorá obsahuje:

Palatinose™ (sacharidy s nízkym glykemickým indexom a s časovaným vstrebávaním), ovos resp. ovsená múčka, glukóza, maltodextrín, fruktóza a Vitargo (patentovaná kombinácia sacharidov s vyššou molekulárnou hmotnosťou).

2. Anabolická zmes „JUMBO-SIZE“ (8,75g), ktorá obsahuje:

a.) CREA-BOMB – ide o viaczložkovú kreatínovú zmes zloženú zo šiestich účinných foriem kreatínu:

di-kreatín malát, tri-kreatín malát, mikronizovaný kreatín monohydrát, kreatín etyl-ester (CEE), kreatín orolát a kreatín glukonát.

b.) G-BOMB – v rámci značky Scitec je to vlastne tradičná viaczložková glutamínová zmes, ktorej konkrétne zastúpenie je nasledovné:

N-acetyl L-glutamín (acetylovaný analóg glutamín), voľný L-glutamín, glutamín etyl-ester, Alanyl-L-glutamín (stabilný glutamín dipeptid).

c.) BCAA XPRESS – 100% čistá kombinácia troch esenciálnych aminokyselin L-leucín, L-izoleucín a L-valín.

d.) HEMO-NO – niekoľkozložková zmes na podporu tvorby oxidu dusíka (NO) a zvýšenie napumpovanosti a žilnatosti:

L-arginín, arginín alfa-ketoglutarát (A-AKG), glycín L-arginín alfa-ketoglutarát kalcium, ornitín alfa-ketoglutarát.

3. Prídavné zmesy na zvýšenie vstrebateľnosti hlavných zložiek (28mg):

Naringín a BioPerine

Sledované kritéria a ich hodnotenie v rámci Jumbo

Zloženie (8,5/10):

Hlavná časť produktu je tvorená veľmi zaujímavou kombináciou pomaly a rýchlo vstrebateľných sacharidov (medzi nimi špeciálne zmesi ako palatinose a vitargo) a kvalitných mliečnych bielkovín. Nejde teda o gainer s lacnými a vyplňujúcimi sacharidovými zložkami, ale o kvalitné suroviny. Príjemným bonusom je tiež kreatínová a glutamínová zmes, prídavok BCAA a NO zložiek (ide síce o menšie až stredné množstvá, no určenie produktu je samozrejme iné)

Chuť a rozpustnosť (7,5/10):

Jumbo je k dispozícii v troch klasických príchutiach: čokoláda, vanilka a jahoda. Scitec si v oblasti dochutenia udržiava vyšší štandard a ak ste s ich prípravkami v tomto celkovo spokojní, bude to tak aj pri užívaní Jumba. Menší problém s rozpustnosťou môže vzniknúť vtedy, keď to budete zamiešavať s nedostatkom tekutiny. Na 220 gramov by ste mali použiť aspoň 0,5 litra.

Efektivita (8,5/10):

Výhodou tohto produktu je to, že vďaka špeciálnej kombinácii sacharidov je jeho užívanie vhodné prakticky počas celého dňa (na rozdiel od objemových prípravkov, ktoré obsahujú len jednoduché cukry). Nemusíte užívať celú základnú dávku naraz, ale môžete si ju rozdeliť do 2-3 menších dávok. Prípadne si upravte dávkovanie podľa vlastných potrieb a podľa toho, kedy koľko sacharidov a bielkovín potrebujete. 220 gramov produktu obsahuje takmer 1000 kalórii a to je veľmi dobrá správa hlavne pre spomínaných hardgainerov.

Cena (8,5/10):

Jumbo sa vyrába v troch základných baleniach: 2860 g (13 dávok), 4400 g (20 dávok) a 8800 g (40 dávok). Ak prípravok plánujete brať pravidelne, určite sa oplatí zobrať ekonomicky najvýhodnejšie 8,8 kg balenie. Vzhľadom k obsiahnutým zložkám je jeho cena aj pri porovnaní s podobnými produktmi veľmi prijateľná.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE (8,2/10)

Jumbo patrí určite medzi to lepšie v kategórii objemových prípravkoch a volumizérov. Táto anabolická receptúra obsahuje špeciálnu kombináciu energizujúcich sacharidov, dostatok kvalitných bielkovín a niekoľko užitočných zmesí s rôznym určením. Samozrejme nie je to produkt vhodný do diéty, ale práve naopak – svoje najlepšie uplatnenie nájde v období priberania a navýšenia kalorického príjmu.

Hlavné plusy:

- dobrá voľba pre veľké percento ľudí, ktorí majú problémy pribrať na váhe

- obsah a zastúpenie sacharidovej zložky

- prídavné zmesi (kreatínova, glutamínova, BCAA, NO)

Hlavné mínusy:

- základná dávka obsahuje veľa kalórii a veľa sacharidov, čo môže zapríčiniť aj vyšší nárast váhy u tých, ktorí si príliš nestrážia celkový kalorický príjem a ktorí sú celkovo náchylnejší na priberanie.

 

Jumbo Scitec Nutrition

 

 

Scitec Nutrition Jumbo 4400 g

 

 

Pridaj sa k nám na facebook