Vernostné zľavy extra 3-7%

Recenzia na Mass System od Sci-MX

Recenzie produktov | 13. 7. 2012
Recenzia na Mass System od Sci-MX

Mass System od anglickej spoločnosti Sci-MX je vysoko-kalorickým objemovým prípravkom, ktorý je určený predovšetkým pre tých, ktorí potrebujú pribrať hmotu a ktorí trénujú s vysokou intenzitou a veľkým pracovným objemom.

Okrem originálnej proteínovej zmesi GRS-5, ktorá je charakteristická pre firmu Sci-MX, sa Mass System vyznačuje vyššími množstvami rozvetvených aminokyselín BCAA, glutamínom, samozrejme sacharidmi, a unikátnymi zmesami, ktoré majú svoje špecifické určenie.

Popularita tohto gaineru s vyšším obsahom bielkovín v poslednom čase rýchlo narástla a v súčasnosti patrí medzi najobľúbenejšie objemové prípravky vôbec. Kvôli pozitívnym ohlasom týkajúcich sa najmä veľmi dobrej chuti výrobku a jeho vysokej kalorickej hodnote, sme sa rozhodli preskúmať Mass System od Sci-MX o niečo detailnejšie.

Jednotlivé zložky Mass System

Dve odmerky (cca 100 gramov) obsahujú zhruba 400 kalórii a 3 odmerky (cca 155 gramov - t.j. odporúčaná dávka) obsahujú približne 620 kalórii. Už z týchto údajov je veľmi jednoduché zistiť, že Mass System je skutočne vysoko-kalorickým suplementom. Veľmi málo výrobcov gainerov sa môže pochváliť tým, že ich produkt obsahuje viac ako 600 kalórii na dávku a súčasne je takmer bez obsahu jednoduchého cukru – sacharózy.

Pomer bielkovín k sacharidom je v Mass System približne 1:2 (46 gramov bielkovín a 100 gramov sacharidov na jednu dávku). Čo je ale dôležitejšie, sú jednotlivé zdroje a kvalita týchto hlavných živín. Pozrieme sa na to v nasledujúcich riadkoch.

1. Proteínová zmes GRS-5 (46g na dávku):

GRS-5 je unikátna zmes piatich rozdielnych druhov proteínov s postupným uvoľňovaním, ktorá je tvorená mikrofiltrovaným srvátkovým koncentrátom, srvátkovým izolátom, kalcium kazeinátom, sójovým izolátom a vaječným proteínom. Takže ide o výhodnú kombináciu bielkovín, pomocou ktorej získate aminokyseliny s rýchlym, stredne rýchlym a pomalším uvoľňovaním.

2. Sacharidová zložka na obnovu energie Cross-Action (100g na dávku):

Tvoria ju sacharidy s nižším až stredným glykemickým indexom a maltodextrín, ktoré sú získané z kukurice a obilnín. Malé zastúpenie má fruktóza a nie je tu prítomná sacharóza. Z celkového pohľadu má sacharidová zložka stredný glykemický index a produkt môže mať dobré využitie po tréningu, ale aj v priebehu dňa medzi jedlami.

Sacharidy bývajú častokrát označované aj ako tzv. šetrič proteínu resp. šetrič svalov, keďže telo spaľuje uhľohydráty ako energiu ešte predtým, než začne spaľovať proteíny alebo dokonca priamo svalové tkanivá. Dostatok sacharidov v tele teda môže pomôcť atlétom a silovým športovcom ochrániť svalovú hmotu a zabrániť jej neočakávaným úbytkom.

3. BCAA a glutamín (18g na dávku):

Rozvetvené aminokyseliny BCCA (dôležité pri budovaní svalovej hmoty) a glutamín (aminokyselina najčastejšie spájaná s podporou regenerácie a zvýšením imunity) sú zastúpené v každej dávke vo výraznom množstve a pridávajú tak na hodnote a funkciách produktu Mass System.

4. Aminogen (100mg na dávku):

Vedecky overená zložka, ktorá dokáže zvýšiť efektivitu bielkovinovej zložky produktu. Podporuje využívanie BCAA, zlepšuje dusíkovú bilanciu a zvyšuje celkovú hladinu aminokyselín v krvi. Všetko to má za následok ešte väčšiu podporu rastu svalstva a jeho regenerácie.

5. Vit-MX-Sport (3,5g na dávku):

Ide o zmes viacerých vitamínov a minerálov, medzi ktorými sú napríklad vitamíny C, B, vápnik, horčík, železo, zinok a iné. Je navrhnutá špeciálne pre pravidelne športujúcich ľudí a podporuje imunitný systém, okysličenie svalstva, hormonálnu produkciu a taktiež aj nervosvalové funkcie.

6. OptiZyme (50mg na dávku):

OptiZyme je unikátna formula tráviacich enzýmov, ktorej hlavné určenie spočíva v podpore vstrebávania proteínov.

7. MCT tuky (4g na dávku):

Esenciálna forma tukov, ktoré majú širšie využitie a dokážu napríklad redukovať zásoby uloženého telesného tuku, zvyšovať energetické zásoby a prispievať k ochrane aktívnej svalovej hmoty.

V rámci zloženia výrobku za zmienku určite stojí aj to, že Mass System na rozdiel od mnohých iných objemových prípravkov neobsahuje sacharózu a kontroverzný aspartam. Nie sú tu prítomné ani umelé farbivá a chemické konzervanty.

Sledované kritéria a ich hodnotenie v rámci Mass System

Zloženie (8/10):

Mass System v sebe kombinuje kvalitné druhy proteínov s celkovo vysokou biologickou hodnotou, sacharidy so stredným glykemickým indexom, extra prídavky BCCA a glutamínu, vitamínov, minerálov a špeciálne zmesi s rôznym typom určenia (predovšetkým na zvýšenie účinnosti bielkovín a ich vstrebávania). Produkt nie je vyplnený lacnými a prídavnými látkami, vďaka čomu sa vyznačuje vysokou kalorickou hodnotou.

Chuť a rozpustnosť (8,5/10):

Miešanie a rozpustnosť tohto objemového prípravku sú prakticky bezproblémové – ak to však nezvládne váš šejker úplne ideálne, použite mixér, s ktorým to pôjde určite ľahšie. Čo sa týka chuti, produkty spoločnosti Sci-MX sú v tomto vo všeobecnosti na vysokej úrovni. Mass System je veľmi chutný, sýty a krémový. Vyrába sa v troch základných príchutiach: čokoláda, jahoda a vanilka.

Efektivita (8,5/10):

Mass System je určený hlavne pre tých ľudí, ktorí ťažšie priberajú celkovú hmotu (hardgaineri) a ktorí hľadajú vysoko-kalorické a ľahko stráviteľné náhrady jedla na vykompenzovanie náročných tréningov. V jednej dávke získate viac ako 600 kvalitných kalórii, pomocou ktorých ľahko navýšite celkový energetický príjem počas dňa a podporíte priberanie aktívnej svalovej hmoty. Je to veľmi dobré riešenie pre jedincov s rýchlejším metabolizmom, ale aj pre tých, ktorí jednoducho nestíhajú skonzumovať klasické pevné jedlo a hľadajú rýchlu náhradu.

Cena (7/10):

Za použitia klasického dávkovania máte pri 2 kg balení 13 dávok a pri ekonomicky výhodnejšom 5 kg balení je to 32 dávok. Cena Mass System je síce vyššia ako pri podobne veľkých objemových prípravkoch, no treba si uvedomiť, že Mass System obsahuje predovšetkým veľa bielkovín (46g na dávku), viac BCAA, glutamínu a nie sú v ňom prítomné prakticky žiadne nepotrebné látky, ktoré slúžia len na akési vyplnenie obsahu.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE (8/10)

Mass System od spoločnosti Sci-MX patrí určite k tomu lepšiemu, čo môžete v kategórii objemových prípravkov resp. gainerov v súčasnosti dostať. Jeho najväčšími plusmi sú vysoká hustota kalórii, veľmi dobrá chuť, vyšší pomer bielkovín a určitých aminokyselín, a takisto aj špeciálne zmesi, ktoré sú v tomto produkte zahrnuté (Aminogen, OptiZyme a Vit-MX-Sport). Hardgaineri a ľudia, ktorí potrebujú efektívne navýšiť celkový energetický príjem, určite nebudú sklamaní.

Hlavné plusy:

- vysoká kalorická hodnota

- kvalita proteínovej zložky a výhodný pomer bielkovín k sacharidom (približne 1:2)

- veľmi dobrá chuť

- špeciálne zmesi látok

Hlavné mínusy:

- vyššia cena v porovnaní s podobne veľkými objemovými prípravkami

- orientácia produktu je výhradne na sacharidovú a bielkovinovú zložku, čo môže byť menší problém pre tých, ktorí hľadajú komplexnejšie doplnky (napr. aj s obsahom kreatínu a iných látok)

 

mass system sci-mxSci-MX Mass System 5000 g

 

 

Pridaj sa k nám na facebook