Vernostné zľavy extra 3-7%

Recenzia na NeuroCore od MuscleTechu

Recenzie produktov | 12. 7. 2012
Recenzia na NeuroCore od MuscleTechu

NeuroCore od firmy MuscleTech je známym predtréningovým stimulantom, ktorý bol v dobe pred jeho oficiálnym uvedením na trh veľmi očakávaný.

V nasledujúcej recenzii sa na tento suplement bližšie pozrieme a pokúsime sa ho rozobrať čo najvýstižnejšie z vášho zákazníckeho pohľadu, bez zbytočných marketingových rečí a bez nejasných informácii. Poďme si teda NeuroCore predstaviť a objasnime si jeho hlavné účinky.

Jednotlivé zložky NeuroCore

Hlavná zmes, ktorú tvoria tri zložky v podobe beta-alanínu, L-citrulínu a extraktu gerania, je v súčasnosti v oblasti výroby doplnkov výživy veľmi obľúbená, keďže boli zaznamenané viaceré pozitívne účinky týchto zložiek. Hlavne beta-alanín je vyzdvihovaný zo všetkých strán. Dôvodom je jeho vplyv na oddialenie únavy počas cvičenia, zlepšovanie tréningových výsledkov a skracovanie doby regenerácie.

Jedna základná dávka (1 odmerka = približne 4 g) obsahuje 1067 mg beta-alanínu, ktorý pôsobí aj ako prekurzor karnozínu. Suplementácia beta-alanínom má za následok zvýšenie hladiny karnozínu a to sa prejavuje práve v spomínanom oddialení únavy. Organizmus sa takto dokáže efektívnejšie vyrovnávať s tvorbou kyseliny mliečnej.

Prejdime k L-citrulínu. Ten je v základnej dávke obsiahnutý v množstve 1000 mg. Naše telo premieňa L-citrulín na L-arginín a oxid dusnatý (poznáte pod známejším označením NO alebo nitric oxide).

To pomáha zvýšiť množstvo jednotlivých zložiek, ktoré telo potrebuje v čase proteínovej syntézy, kedy dochádza k budovaniu svalovej hmoty. Taktiež sa tým zlepšuje cirkulácia krvi a podporuje žilnatosť. Geranium extrakt (177 mg na dávku) bol uvedený na trh s doplnkami výživy len nedávno. V mnohých aspektoch funguje podobne ako kofeín (stimulačné účinky, mierne zvýšenie telovej teploty, nakopnutie metabolizmu, spaľovanie tukov).

Práve spomenutý kofeín, ktorý už nie je nutné bližšie predstavovať, tvorí ďalšiu zo základných zložiek produktu NeuroCore. Konkrétne je tu 110 mg kofeínu v základnej dávke (1 odmerka). Kreatín HCL v dávke 1000 mg pomáha organizmu pri tvorbe energie (ATP = primárny zdroj energie pre bunky). Zvyšuje svalové prírastky, zvyšuje silu počas tréningov a celkovo zintenzívňuje tréningový proces.

Extrakt z Rhodioly (33 mg) slúži hlavne ako adaptogén. Má pozitívny vplyv na centrálnu nervovú sústavu, podporu sústredenia, na mentálne schopnosti, skracuje zotavenie a zlepšuje fyzickú výkonnosť. Ďalšími zložkami NeuroCore sú Deanol Bitartrate (náhrada DMAE – mozgový transmiter, podpora mentálnych schopností) a Vinpocetin (posilňovač mozgového metabolizmu), ktorých obsah v základnej dávke je 17 mg a 1,7 mg.

Sledované kritéria a ich hodnotenie v rámci NeuroCore

Zloženie (8,5/10):

V zložení, ktoré sme si rozobrali vyššie, sú uvedené presné názvy hlavných zložiek a ich množstvá. Nie je to teda skryté pod označením názvu vlastnej patentovanej zmesi výrobcu. Produkt obsahuje účinnú zmes stimulantov na zvýšenie energie a takisto aj látky, ktoré majú za úlohu zväčšovať objem svalových buniek a podporovať fyzický výkon.

Chuť a rozpustnosť (7/10):

Doplnok je k dispozícii v pomerne výraznej príchuti „fruit punch“, ktorá nemusí vyhovovať každému. Ak si ju aj príliš neobľúbite, nebude to predstavovať veľký problém, keďže dávkovanie takýchto stimulantov je len niekoľko gramov. Navyše chuť sa dá prekryť a zamaskovať mnohými spôsobmi. Rozpustnosť a miešateľnosť bola úplne bezproblémová a rýchla.

Energia a výkon (9/10):

Stimulačné zložky a kreatín poskytujú dostatok energie a posilňujú mentálne schopnosti. Výsledky sa prejavujú v podobe efektívnejšej svalovej práce a v podobe postupných silových prírastkov. Účinok je cítiť hlavne počas prvých 60-70 minút, takže sa snažte stihnúť tréning do tohto času, ak chcete z funkcií doplnku vyťažiť čo najviac. Tajomstvo zvýšenej energie a podpory fyzického výkonu nespočíva len v samotných zložkách produktu, ale aj v ich súčinnosti (tzv. synergický efekt).

Napumpovanie (8,5/10):

Vplyv na intenzívne a dlhšie trvajúce svalové napumpovanie je výraznejší hlavne vďaka čistému L-citrulínu a beta-alanínu. Práve L-citrulín spôsobuje zvýšenie hodnôt arginínu v krvi a takýto spôsob sa javí aj ako efektívnejší než je priame užívanie arginínu. S NeuroCore je možné dosiahnuť skutočne slušné napumpovanie a vytvoriť tak lepšie podmienky pre vyživovanie svalov. Je to viditeľné obzvlášť pri vyššej dávke (2-3 odmerky).

Sústredenie (9/10):

Toto je jedna z hlavných oblastí, kde je vplyv užívania NeuroCore zjavný. Samotné stimulačné zložky totiž zvyknú navodiť pocity eufórie a nabudenia, no často krát tomu chýba lepšia koncentrácia a sústredenie počas fyzickej činnosti. Látky pre podporu mentálnych schopností, ktoré sú v NeuroCore prítomné, sú citeľné pravdepodobne najdlhšie a zefektívňujú tak tréningovú jednotku. Budete mať pocit, že vás bočné vplyvy okolitého prostredia nemôžu ovplyvniť a žiadnym spôsobom vyrušiť.

Cena (7,5/10):

Vzhľadom k účinkom, zameraniu a obsahu je na tom NeuroCore pri porovnaní s podobnými konkurenčnými doplnkami veľmi dobre (to sa z cenového hľadiska nedá povedať o všetkých produktoch spoločnosti Muscletech) a stojí za vyskúšanie. Hlavne priaznivci stimulačných doplnkov výživy si tento produkt s vysokou pravdepodobnosťou rýchlo obľúbia, pretože v súčasnosti patrí medzi to najlepšie, čo v príslušnej kategórii doplnkov môžete nájsť.

Ak chcete ušetriť, pristupujte rozumnejšie k dávkovaniu - užívanie NeuroCore si prispôsobte a vyššie dávky si nechajte na tie najťažšie tréningy.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE (8,5/10)

Odhliadnuc od cenovej politiky firmy Muscletech je treba povedať, že táto spoločnosť má vo svojom portfóliu výrobkov aj viacero skutočne kvalitných doplnkov výživy, ktoré zároveň nie sú predražené. Jedným z nich je aj NeuroCore, ktoré v sebe kombinuje zmes zložiek určených predovšetkým na povzbudenie pred tréningom, na zefektívnenie samotného tréningu, zvýšenie sily a podporu budovania svalovej hmoty.

Tak ako pri každom doplnku, aj Neurocore má svojich priaznivcov a odporcov. Celkovo však určite prevládajú pozitívne ohlasy a nadpriemerné hodnotenia.

Hlavné plusy:

- rýchly nástup a prejavenie účinkov,

- zvýšenie energie, výkonu a zlepšenie sústredenia,

- zlepšené napumpovanie,

- vysoká hodnota s prihliadnutím na použité zložky, účinky a zameranie doplnku

Hlavné mínusy:

- chuť, ktorá nemusí sedieť každému,

- vybudovanie tolerancie (dá sa vyriešiť menej pravidelným dávkovaním a cyklovaním)

 

Odpovede na najdôležitejšie otázky

Čo môžem očakávať od NeuroCore?

NeuroCore je husto-koncentrovaná predtréningová zmes látok, ktorých hlavné úlohy spočívajú v zvýšení energie a sústredenia, v zlepšení mentálnych schopnosti, zvýšení fyzického výkonu a v podpore budovania svalovej hmoty.

V čom sa NeuroCore odlišuje od konkurenčných produktov?

Viacero výrobcov predtréningových stimulantov neuvádza presné množstvá jednotlivých zložiek a zoskupuje ich len pod všeobecným názvom ich vlastnej patentovanej zmesi. V zložení NeuroCore sú uvedené presné množstvá účinných látok, ktoré si tak môžete odkontrolovať a prípadne aj prispôsobiť (viď otázku ohľadom dávkovania). Výhodou NeuroCore je aj silný synergický efekt použitých zložiek.

Môžem užívať NeuroCore spolu s inými stimulačnými doplnkami výživy?

Nie je to odporúčané. Hlavne to nerobte v prípadoch, kedy nemáte potrebné znalosti na posúdenie, či je to vhodné. V čase užívania NeuroCore nemusíte užívať žiadny iný doplnok výživy so stimulačným efektom. V opačnom prípade by sa okrem iného mohlo prejaviť aj vybudovanie tolerancie na určité aktívne zložky.

Ako mám dávkovať NeuroCore?

Závisí to od vašej všeobecnej citlivosti na stimulanty, od vašej telesnej váhy a od ďalších faktorov. Odporúča sa začať so základným dávkovaním, čiže jedna odmerka 15-30 minút pred tréningom. V závislosti od prejavených účinkov a vybudovania návyku môžete potom navýšiť dávkovanie na 2-3 odmerky pred tréningom. Vyššie dávkovanie si nechajte na najťažšie tréningy, aby ste z výhod suplementu vyťažili čo najviac. Dávka 3 odmerky by sa nemala prekračovať vôbec.

Neurocore Muscletech

 

 

Muscletech Neurocore 210 g

 

 

Pridaj sa k nám na facebook