Vernostné zľavy extra 3-7%

Recenzia na Pow3rd! od Scitec Nutrition

Recenzie produktov | 17. 12. 2012
Recenzia na Pow3rd! od Scitec Nutrition

Zvyšujúci sa dopyt po predtréningových doplnkoch výživy bol hlavným iniciátorom toho, že sa spoločnosť Scitec Nutrition rozhodla prísť na trh s ďalším zo suplementov z tejto kategórie. Ich nový produkt s názvom Pow3rd! je predtréningovým koncentrátom primárne určeným na zvýšenie energetických hladín a napumpovania.

Jednotlivé zložky Pow3rd!

Každá dávka Pow3rd! (v základnom množstve 7 gramov) v sebe zahŕňa nasledujúcich sedem hlavných zložiek:

1. Kreatín monohydrát:

Nespočetne veľakrát vedecky a praxou preverená látka slúžiaca na zvýšenie výkonnosti. Kreatín monohydrát má viaceré pozitíva pre silových a vytrvalostných športovcov, no svoje uplatnenie nachádza kvôli univerzálnej účinnosti aj v širších kruhoch športovcov a kondičných cvičencov.

2. Beta-alanín:

Ide o neesenciálnu aminokyselinu, ktorá prostredníctvom posilnenia syntézy karnozínu zvyšuje svalovú silu, anaeróbnu aj aeróbnu vytrvalosť. Podobne ako kreatín dokáže potláčať únavu svalov.

3. Arginín alfa-ketoglutarát:

Zložka známa aj pod skratkou A-AKG, ktorá dokáže zvyšovať hladiny oxidu dusnatého (NO). Ako prekurzor oxidu dusnatého rozširuje krvné cievy, čo má za následok zlepšenie napumpovania svalov. Zvýšený krvný tok znamená viac potrebných živín smerujúcich do namáhaných svalov a takisto aj rýchlejšie vyplavovanie nepotrebných odpadových látok, ktoré sa počas fyzickej aktivity v tele hromadia.

4. Citrulín-malát:

Citrulín malát je látkou, ktorá sa v poslednom období dostáva vďaka svojim viacerým benefitom do popredia. Často býva označovaný ako tzv. „aeróbny kreatín“, tiež prispieva k tvorbe oxidu dusnatého, posilňuje aeróbnu energetickú produkciu, potláča pôsobenie kyseliny mliečnej, oddiaľuje únavu a posilňuje regeneráciu.

5. Glycín-propionyl L-karnitín:

Jeden z novších a podľa mnohých ohlasov aj efektívny posilňovač tvorby NO, ktorý pôsobí rozdielne ako arginín. Ako derivát karnitínu zohráva dôležitú úlohu aj v rámci metabolizmu tukov a energetickej produkcie.

6. Kofeín:

Klasická a zároveň efektívna zložka, ktorá býva súčasťou väčšiny predtréningových doplnkov výživy (v Pow3rd! je v jednej dávke podľa slov výrobcu 200 mg kofeínu). Vyznačuje sa hlavne zvýšením energetických hladín a stimulačnými schopnosťami.

7. Rhodiola rosea:

Rhodiola rosea patrí medzi najsilnejšie adaptogény vôbec. Pojem adaptogén znamená, že má vlastnosti redukujúce fyzické a psychické stresové pôsobenie. Okrem toho prispieva aj zlepšeniu mentálnych procesov, dvíha náladu a má aj stimulačné účinky.

Sledované kritéria a ich hodnotenie v rámci Pow3rd!

Zloženie (7,5/10):

Jednotlivé účinky obsiahnutých zložiek sa vzájomne podporujú a vhodne dopĺňajú, čím Pow3rd! ponúka všetko podstatné, čo sa očakáva od predtréningového suplementu – vplyv na zvýšenie sily a energie, motivácie, napumpovania a zlepšenie mentálnych procesov.

Chuť a rozpustnosť (8/10):

Pow3rd! je k dispozícii v dvoch základných príchutiach zelené jablko a čerešňa. Obe verzie sú po namiešaní chutné a osviežujúce, nespôsobujú žaludočné ťažkosti ani iné problémy. Rozpustnosť je v rámci tejto kategórie doplnkov nadpriemerná.

Energia a výkon (8/10):

Približne do 10-20 minút po užití výrobku sa dostavuje „mravčanie“, ktoré je typické pre viacero predtréningových doplnkov a skúsenejší užívatelia s tým majú určite svoje skúsenosti. Účinky produktu sú citeľné a môžu vám pomôcť nezávislé od toho, či sa chystáte na silový alebo skôr vytrvalostný výkon.

Napumpovanie (7,5/10):

Vplyv na napumpovanie je tu pri porovnaní s podobne zameranými doplnkami nadpriemerný, čoho zárukou je viacero zložiek, ktoré prispievajú k zvýšeniu hladín NO. Je to primárna resp. doplnková vlastnosť nasledujúcich látok: arginín alfa-ketoglutarát, citrulín-malát a glycín-propionyl L-karnitín.

Sústredenie (7/10):

Oblasť, v rámci ktorej vystupuje do popredia synergické pôsobenie kofeínu a Rhodioly rosei. Posilnenie sústredenia a mentálnych procesov však nie je najsilnejšou vlastnosťou tohto produktu.

Cena (8,5/10):

V jednom balení sa nachádza presne 50 základných dávok po 7 gramov. Ak berieme do úvahy klasické kritérium pomer ceny k účinkom, Pow3rd! je na tom určite dobre.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE (7,7/10)

Pow3rd! je predtréningová zmes siedmich účinných látok pre zvýšenie energie, tréningového výkonu a napumpovania, ktorá neobsahuje nepotrebné dávky cukru a neúčinných zložiek. Prípravok je husto-koncentrovaný a svojou účinnosťou sa pridáva k radu overených predtréningových doplnkov od spoločnosti Scitec Nutrition.

Hlavné plusy:

- overená kvalita od známej značky

- pomerne jednoduchá, no efektívna kombinácia základných zložiek

- bez prídavného cukru a výplňových látok

- pomer ceny k výkonu

Hlavné mínusy:

- menším nedostatkom môže byť pre niekoho to, že okrem kofeínu nie sú uvedené presné množstvá ostatných zložiek

- možný vznik tolerancie

Pridaj sa k nám na facebook