Vernostné zľavy extra 3-7%

Recenzia na produkt YE - RUSH Instant Whey Protein Isolate (WPI)

Recenzie produktov | 9. 10. 2014
Recenzia na produkt YE - RUSH Instant Whey Protein Isolate (WPI)

Srvátkový izolát, najčastejšie poznáte ako Whey Isolate a je to najrýchlejší zdroj bielkovín pre Vaše svaly (bez ohľadu na výrobcu). Jednak preto, že sa jedná o srvátkovú bielkovinu a teda najrýchlejšie absorbovaný zdroj bielkovín a ďalej preto, že sa jedná o najčistejšiu izolovanú formu tejto bielkoviny. To hovorí o spôsobe spracovania kedy sú molekuly bielkoviny rozdelené na menšie čiastočky di- a tri- peptidy, ktorého výsledkom je čistá dehydrovaná srvátková bielkovina.

V menšom pomere obsahuje aj srvátkový koncentrát. Výrazným a pre spotrebiteľa viditeľným porovnateľným faktorom je teda chuť a konzistencia (s ohľadom na výrobcu). YE, nový výrobca s produktovou radou, ktorá pribudla do našej ponuky prináša aj tento druh bielkoviny a my sa môžeme pozrieť na zúbok RUSH Instant WPI.

Jednotlivé zložky RUSH Instant WPI

Jedna dávka (30 g) obsahuje 25,2 g bielkovín z čoho 100% tvorí Izolát a koncentrát. To predstavuje 84% bielkovín na 100 g produktu, čo je veľmi slušný podiel vzhľadom na to, že sa jedná o ochutený proteín. Bielkoviny obsahujú 18 druhov aminokyselín, z čoho tie najdôležitejšie (BCAA, L-Glutamine) majú zvýšený obsah. Konkrétne v jednej dávke príjmete 5300 mg BCAA a 4500 mg L-Glutamínu. Jedna dávka (30 g) obsahuje nutričné hodnoty: bielkoviny 25,2 g, sacharidy 3 g, tuky 1,5 g, cukor 0 g, sodík 320 g a cholesterol 5 mg. Produkt neobsahuje aspartam.

Sledované kritériá a ich hodnotenie v rámci RUSH Instant WPI

Zloženie (9/10)
Ak je pre Vás srvátka overený zdroj bielkovín a hľadáte niečo nové s kvalitným zdrojom bielkovín, určite vyskúšajte tento produkt. Jedná sa o 84% obsah bielkovín v produkte. Nezanedbateľným sú určite spomínané BCAA a L-Glutamín v zaujímavých pridaných hodnotách.

Chuť a rozpustnosť (8/10)
Prášok samotný sa v nízkotučnom mlieku alebo vode rozmiešava dobre. O nejakej mega rozpustnosti zas hovoriť nemôžeme. Pokiaľ ho chcete rozmiešať len v pohári lyžicou, nepodarí sa Vám to úplne ľahko. V šejkri aj bez sitka to však ide úplne jednoducho. Konzistencia produktu patrí medzi tie redšie, je však jemná a prášok samotný chutí veľmi dobre (skúšali sme čokoládu), bez pachuti nejakých umelých látok.

Efektivita (9/10)
Účinok práve izolátu môžeme považovať za jeden z najciteľnejších nakoľko jeho absorpcia je super rýchla. Svaly po tréningu ostávajú dlhšiu dobu napumpované a rýchlejšie regenerujú. To je prípad aj RUSH Instant WPI, pričom túto vlastnosť považujeme u tohto produktu za kľúčovú. Je rovnako veľmi vhodný na konzumáciu v diéte a v pred-súťažnom období v kategóriách fitness a kulturistiky. S minimom tuku a cukru pomáhajú každému udržať nutričné hodnoty pod kontrolou.

Cena (8/10)
Srvátkové izoláty patria medzi najdrahšie zdroje bielkovín práve kvôli spôsobu ich spracovania. RUSH Instant WPI nie je výnimkou,aj keď v produktoch rovnakej kategórie patrí medzi najlacnejšie. Aktuálne v cene po zľave 49,12€, dokonca v akcii mesiaca s L-Carnitinom zadarmo, čo je  dobrá cena aj bez akcie. V ponuke je v balení 2000 g s obsahom 66 dávok.

Celkové hodnotenie (8,5/10)
RUSH Instant WPI považujeme za jednu z najlepších možností v kategórii srvátkové izoláty. Presvedčil nás najmä svojou chuťou a kvalitou prevednia no v neposlednom rade aj cenou. Určite odporúčame a myslíme si, že naraziť na stenu by ste určite nemali ani pri výbere príchutí.

Hlavné plusy:

- Vysoký obsah bielkovín

- Kvalita obsiahnutej proteínovej zložky

- Chuť a konzistencia

- Pridaný obsah BCAA a L-Glutamine

- Cena

Hlavné mínusy:

- Viac variantov balenia

- Recenzia na produkt YE - RUSH Instant Whey Protein Isolate (WPI)

 

 RUSH Instant Whey Protein Isolate (WPI)RUSH Instant WPI

 

 

Pridaj sa k nám na facebook