Vernostné zľavy extra 3-7%

Recenzia na Rush Accelerated od Stacker 2

Recenzie produktov | 1. 3. 2013
Recenzia na Rush Accelerated od Stacker 2

Prípravok Rush od spoločnosti Stacker 2 sa zaradil prakticky hneď po svojom uvedení na trh medzi najobľúbenejšie a najúčinnejšie predtréningové doplnky výživy. Kvôli potenciálnym problémom s látkou DMAA a v spojitosti s tým, že u športovcov mohla spôsobiť pozitívny dopingový test, začalo mnoho výrobcov upravovať zloženie svojich predtréningových stimulantov. Aj Stacker 2 prichádza s novou verziou, ktorá nesie názov Rush Accelerated.

Hlavné určenie produktu sa však nemení (nárast energie, adrenalínu a napumpovania). Sú tu prítomné aj viaceré zložky z pôvodného prípravku, no došlo k určitým zmenám v množstve a zastúpení jednotlivých látok. Práve vďaka týmto zmenám sa Rush Accelerated stáva o niečo komplexnejším produktom.

Jednotlivé zložky Rush Accelerated

Hlavné substancie sú rozdelené do dvoch viaczložkových zmesí:

1. viaczložková zmes „VascularPmPex“ (7013 mg na základnú dávku), ktorá obsahuje:

Beta-alanín: podieľa sa na vytváraní a dopĺňaní svalových zásob karnozínu, prispieva k zvýšeniu sily a je schopný oddialiť únavu.

Kreatín monohydrát: najpreverenejšia forma kreatínu, ktorá zväčšuje objem svalových buniek a zvyšuje silové schopnosti.

L-arginín alfa-ketoglutarát: podporuje prekrvenie, čím zrýchľuje krvný tok a zlepšuje zásobovanie svalov živinami.

Agmatín sulfát: je to metabolit arginínu, takže takisto prispieva k rozširovaniu ciev a zlepšuje napumpovanie. Môže tiež zlepšiť metabolické funkcie a prispieť k potréningovej regenerácii.

L-karnitín: okrem známych vlastností na podporu spaľovania tukov nachádza l-karnitín uplatnenie aj pri podpore nárastu svalovej hmoty a zvýšenia krvného toku.

L-tyrozín: zvyšuje adrenalín a teda pôsobí stimulačne. Zlepšuje nielen psychickú, ale aj fyzickú výkonnosť.

Taurín: pôsobí hlavne ako stimulant energie, no dokáže aj zvyšovať koncentráciu a oddiaľovať pocit únavy.

2. viaczložková zmes „Energy Stimulant X“ (1008 mg na základnú dávku), ktorá obsahuje:

Schizandra čínska (extrakt): má pozitívne vplyvy na fyzickú silu a navýšenie tréningovej kapacity. Je to adaptogén - posilňuje nervovú sústavu a pomáha organizmu lepšie sa vyrovnať s náročným psychickým aj fyzickým pôsobením.

Kofeín bezvodý (200 mg): stimulačný efekt na centrálnu nervovú sústavu, zefektívnenie svalovej činnosti, bojuje proti únave a navodzuje euforizujúce pocity.

Fenyletylamín: ide o látku, ktorá je prítomná aj v čokoláde a taktiež vyvoláva pocity eufórie. Je príbuzná s amfetamínom, zlepšuje pozornosť a aktivitu.

Kyselina jablčná: ochucujúca látka, regulátor kyslosti, zosilňuje účinok antioxidantov

Magnézium citrát (57 mg): minerál podporujúci energetický metabolizmus, ktorý má mnohostranné účinky.

Vitamín B3 - nikotínamid (32 mg): potrebný pri tvorbe energie a dôležitý pri nervovej a svalovej činnosti.

Vitamín B1 - tiamín hcl (4,2 mg): okrem iného udržiava potrebnú hladinu kyslíka v krvi a napomáha optimálnemu využitiu energie.

Sledované kritéria a ich hodnotenie v rámci Rush Accelerated

Zloženie (8,5/10):

Rush Accelerated pôsobí na základe prítomnosti jednotlivých zložiek stimulačne, zvyšuje energiu, svalové napumpovanie a zintenzívňuje tréning. Výber látok je zaujímavý aj z hľadiska ich synergických účinkov. Produkt je komplexnejší v porovnaní s viacerými inými predtréningovkami.

Chuť a rozpustnosť (7,5/10):

S rozpustnosťou nie sú žiadne problémy a ľahko to zvládnete aj bežným zamiešaním v pohári. Chuť je osviežujúca, nie príliš výrazná. Produkt sa vyrába v šiestich ovocných príchutiach (tropical lemonade, fruit punch, blue raspberry, green apple, orange, grape).

Energia a výkon (8,5/10):

Účinok Rush Accelerated nastupuje pomerne rýchlo. Už po 5-10 minútach budete cítiť mravčanie, ktoré je typické hlavne pre beta-alanín, a postupne sa začnú dvíhať energetické hladiny organizmu. Vďaka stimulačným efektom a nárastu adrenalínu si užijete hlavne prvých 30-60 minút tréningu, no ani po uplynutí tohto času účinok neupadá príliš rýchlo.

Napumpovanie (8/10):

Oblasť, na podporu ktorej sú určené hlavne nasledujúce tri zložky produktu: l-arginín alfa-ketoglutarát, agmatín sulfát a do istej miery aj l-karnitín. Vplyv na napumpovanie je nadpriemerný a okrem estetického hľadiska to pomôže samozrejme aj pri lepšom vyživovaní svalovej hmoty.

Sústredenie (8,5/10):

Viacero zložiek Rush Accelerated ovplyvňuje psychickú stránku, zlepšuje pozornosť a navodzuje stavy eufórie. To všetko je zárukou zlepšenej sústredenosti počas tréningovej jednotky a ak k tomu pridáme aj látky ako beta-alanín alebo taurín, ktoré dokážu oddialiť únavu, zaručuje to zlepšenú koncentráciu počas dlhšieho časového úseku.

Cena (8/10):

Základné dávkovanie (9 gramov) pokrýva celkovo 50 dávok a maximálne odporúčané dávkovanie (15 gramov) vydrží na 30 dávok. Do úvahy treba vziať aj to, že obsah je tvorený prakticky len účinnými látkami a nie sú tu prítomné zbytočné dávky cukrov, prípadne iných zmesí na vyplnenie obsahu.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE (8,2/10)

Rush Accelerated je pomerne komplexný predtréningový doplnok výživy, ktorý sa vyznačuje nárastom energetických hladín a adrenalínu, pozitívnym vplyvom na napumpovanie, prispieva k zintenzívneniu tréningov a zlepšeniu fyzických výkonov. Je citlivou kombináciou osvedčených a menej známych (no efektívnych) zložiek, ktoré sa vhodne dopĺňajú.

Hlavné plusy:

- koncentrovaná zmes aktívnych zložiek s efektívnym pôsobením

- zvýšený adrenalín, energia a svalové napumpovanie

- rýchly nástup účinnosti

- neobsahuje cukor ani zbytočné plnidlá obsahu

Hlavné mínusy:

- niektorí užívatelia by privítali, keby výrobca uvádzal presné množstvá všetkých látok

- možný vznik tolerancie (no to je problém hlavne pričastého dávkovania)

 

rush accelerated

 

 

Stacker2 Rush 454 g

 

Pridaj sa k nám na facebook