Vernostné zľavy extra 3-7%

Recenzia na Syntha-6 od BSN

Recenzie produktov | 4. 6. 2012
Recenzia na Syntha-6 od BSN

Syntha-6 je viacnásobne ocenený a multifunkčný proteínový doplnok, ktorý je charakteristicky veľmi dobrou chuťou. Podľa jeho zloženia ho môžeme označiť aj ako suplement určený na náhradu stravy. Obsahuje totiž zmes šiestich samostatných bielkovín, ktoré majú rôzne aminokyselinové profily a rôzne doby vstrebávania. Takáto kombinácia zaručuje neustály prísun aminokyselín po dobu viacerých hodín.

Syntha-6 je navyše doplnený o BCAA, glutamínové peptidy, MCT tuky, esenciálne mastné kyseliny, vlákninu a iné zložky. To všetko z neho robí suplement so širším zameraním, ktorý dokáže pokrývať viaceré potreby organizmu.

Jednotlivé zložky Syntha-6

Syntha-6 obsahuje 50% bielkovín. Je tu zastúpených 6 druhov kvalitných proteínov, konkrétne týchto:

Ultrafiltrovaný srvátkový koncentrát - výťažok zo srvátky, ktorý je pomocou postupného odfiltrovania zbavený nežiaducich prvkov.

Mikrofiltrovaný srvátkový izolát - výťažok zo srvátky, ktorý sa vyznačuje podielom bielkovín vyšším ako 90%. Neobsahuje skoro žiadnu laktózu.

Kazeinát vápenatý – v tele sa rozkladá pomalšie ako ostatné druhy proteínov a preto je vhodný najmä pred spánkom a taktiež v priebehu dňa ako náhrada klasickej stravy (aminokyseliny sú prítomné v krvi aj po dobe 6-8 hodín od jeho užitia).

Micelárny kazeín a kazeináty – vo svojej naturálnej forme sú prítomné v mlieku. Okrem budovania svalovej hmoty majú výrazný vplyv aj na imunitu a majú podobné vlastnosti ako kazeinát vápenatý.

Mliečny izolát – má vysokú biologickú hodnotu. Je zložený zo srvátkovej a kazeínovej zložky a jeho vlastnosti sú teda kombináciou vlastnosti týchto dvoch typov proteínov (pomer kazeínu k srvátke je približne 4:1)

Vaječný albumín – ide vlastne o vaječné bielka, ktoré majú vysoký podiel bielkovín a minimum tuku.

Medzi ďalšie dôležité zložky Syntha-6 patria:

Glutamínové peptidy – nie sú tu prítomné vo voľnej forme, ale sú naviazané na ostatné aminokyseliny.

BCAA – produkt je špeciálne doplnený o tieto najdôležitejšie esenciálne aminokyseliny (leucín, izoleucín a valín).

Obohatený slnečnicový prášok (slnečnicový olej, kukuričný škrob, kukuričný sirup, lecitín, kazeinát sodný a ostatné zložky v menšom zastúpení).

Kakaový prášok – bohatý na flavonoidy a antioxidanty, prospešný z hľadiska kardiovaskulárnych funkcii, atď.

Polydextróza – je to nízko-kalorický sacharid, ktorý pridáva do obsahu produktu vlákninu. Je syntetizovaný z glukózy.

MCT tuky – predstavujú vysoké množstvo energie, ktorá má len veľmi malú tendenciu uskladňovať sa forme telesného tuku. Navyše majú anabolizujúce účinky.

Sledované kritéria a ich hodnotenie v rámci Syntha-6

Zloženie (7,5/10):

Syntha-6 je navrhnutá s cieľom nahradiť resp. čo najviac dopĺňať klasické stravovanie a je to vidieť aj pri prvom pohľade na zloženie tohto suplementu. Je tu šesť kvalitných proteínových zdrojov (bielkoviny s rýchlejším vstrebávaním vhodne dopĺňajú tie s pomalším), esenciálne tuky, vláknina a ostatné zložky. Menším nedostatkom môže byť 50%-ný obsah proteínovej zložky. Bol to však zámer výrobcu a v opačnom prípade by to bolo na úkor ďalších súčastí doplnku.

Chuť a rozpustnosť (10/10):

Práve chuť je veľkým bonusom Syntha-6 a hlavne v kombinácii s mliekom to chutí prakticky ako milk-shake. Či už si vyberiete vanilku, čokoládu alebo inú príchuť, neurobíte zle. Spoločnosť BSN si dala záležať na ochutení Syntha-6 a podľa ohlasov zákazníkov je to aj vidieť, keďže mnohí z nich považujú Syntha-6 za najchutnejší proteínový doplnok celkovo. Rozpustnosť a miešateľnosť sú takisto na vynikajúcej úrovni, preto musíme dať v tejto kategórii plné hodnotenie.

Efektivita (8/10):

Stráviteľnosť a využiteľnosť produktu je na vysokej úrovni. Syntha-6 môže predstavovať dobrú náhradu bežnej stravy hlavne v prípadoch, kedy nemáte čas na pevné jedlo. Produkt síce obsahuje aj pomaly vstrebateľné bielkoviny, no nezabúdajte, že stále to bude len tekutá strava a určite vás to nenasýti na 4-6 hodín, ako to niektorí deklarujú. Ďalšie pevné jedlo by nemalo nasledovať neskôr ako o 2-3 hodiny po užití Syntha-6. S rozumným prístupom a kvalitným jedálničkom je Syntha-6 dobrým pomocníkom.

Cena (7/10):

Keď sa pri pohľade na cenu pozrieme len na percentuálny obsah bielkovín, určite sa nám bude zdať ohodnotenie doplnku vysoké. Ak však zoberieme do úvahy všestrannosť suplementu a ostatné zložky, ktoré obsahuje (BCAA, glutamínové peptidy, zdravé tuky, vláknina, atď.), vyzerá to už o niečo ináč.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE (8,2/10)

Syntha-6 je doplnok, ktorý má skutočne všestranné využitie a je vhodný pre viacerých športovcov. Môžete ho užívať ako náhradu jedla, v menších množstvách ako prídavok ku klasickej strave na navýšenie bielkovinového príjmu, ako rýchly kokteil, pred tréningom, po tréningu, ale aj pred spaním. Každá zložka produktu má svoje určenie a svoje výhody, pomocou ktorých sa môžete postupne približovať k svojim cieľom. Príjemným bonusom je skvelá chuť. Ak patríte medzi tých, ktorí sa pri výbere doplnkov výživy orientujú práve podľa chuti, Synthu-6 vám určite odporúčame.

Hlavné plusy:

- univerzálne využitie doplnku

- skvelá chuť, ktorá väčšinou neomrzí ani po užití niekoľkých balení

- bielkovinovú zložku tvorí šesť kvalitných zdrojov proteínov

- vhodný ako náhrada jedla

Hlavné mínusy:

- percentuálny podiel bielkovinovej zložky by možno mohol byť o 5-10% vyšší

- pre niekoho vysoká cena (záleží však od uhla pohľadu – hlavne od toho, ako veľmi si dáte záležať na dobrej chuti) 

 

bsn syntha-6

 

 

BSN Syntha-6 2288 g

 

 

Pridaj sa k nám na facebook