Vernostné zľavy extra 3-7%

Recenzia na tyčinku Quest Bar

Recenzie produktov | 26. 9. 2014
Recenzia na tyčinku Quest Bar

Tyčinky so zvýšením obsahom bielkovín a optimalizovaným obsahom sacharidov (cukrov) sú skvelým riešením doplnenia potrebných živín na cestách a náhradou sladkostí. Niekedy je však nanešťastie proteínová tyčinka vďaka nie príliš nutrične vyváženému zloženiu okrem zvýšeného obsahu bielkovín tou správnou zdravou náhradou, doplnkom výživy.

Kvôli zbytočne pridanému cukru, konzervantov, farbív, ochucovadiel a podobných nežiadaných lahôdok, často takéto tyčinky strácajú na kvalite a samozrejme zmysle ich použitia.


Toto však nie je prípad tyčinky Quest Bar. Poriadna dávka srvátkových bielkovín spolu s množstvom vlákniny a naozajstnými kúskami jedla.

Jednotlivé zložky Quest Bar

1. Bielkoviny
Bielkoviny a ich zdroj sú rozhodujúce nie len v samotných doplnkoch výživy, ale aj v proteínových tyčinkách. Quest Bar obsahujú srvátkové izoláty a mliečne izoláty. Jedná sa o obsah najkvalitnejších zdrojov bielkovín s rýchlym ako aj postupným uvoľňovaním.

2. Sacharidy a vláknina
Tu môžeme hovoriť o naozaj skvelom pomere obsiahnutej vlákniny. Väčšina sacharidov pochádza z vlákniny, čo Vám naozaj pomôže dosiahnuť pocit nasýtenia s minimom obsahu aktívnych sacharidov. Tyčinka priemerne obsahuje 22g sacharidov z čoho vláknina tvorí 17g. To sú viac ako dobré hodnoty.

3. Cukor
Cukor sa v priemere v závislosti od chuti pohybuje na hranici 1g / 60g tyčinka, pôvodom z použitých potravín. Výrobca na sladenie používa prírodné sladidlá bez obsahu kalórií ako Stévia, Lo Han Guo, Erythritol a Sukralóza. V Quest Bar teda nenájdete sladidlá ako, cukor a škroby.

4. Tuky
Rovnako výrobca používa len prírodné zdroje. Arašidové a mandľové maslo majú nízky obsah sacharidov a sú plné zdravých tukov. Aj to pomáha tyčinkám Quest získať skvelú naozajstnú chuť a žuvaciu textúru. Do masiel nie sú pridávané žiadne látky a preto obsahujú minimum stužených tukov.

Sledované kritéria a ich hodnotenie v rámci Quest Bar!

Zloženie (10/10):Quest Bar
Čo viac môžeme chcieť? Prakticky zdravý a výživne hodnotný snack bez obsahu akýchkoľvek chemikálií so skutočne zdravím zložením vhodným pre každého. Aj preto sú čoraz viac Quest Bar obľúbené v obchodoch so zdravou výživou. Zoberme si napríklad nutričné hodnoty chute Cokies & Cream (sušienky so smotanou) 60g: Kalórie 180, Bielkoviny 21 g, Sacharidy 22 g – z toho vláknina 17 g a cukor 1 g, tuky 7 g a z toho nasýtené tuky 3 g.

Chuť a štruktúra (8,5/10):
Až neuveriteľné množstvo príchutí, v ktorých sa aktuálne Quest Bar predáva (15) je viac ako dobrý výber pre každého. Musí každý sám objaviť, ktoré z nich mu vyhovujú. U nás v ponuke nájdete len tie najlepšie chute. Sušienka so smotanou, čokoláda s kúskami čokolády, jablkový koláč .... to všetko sme vyskúšali a chutili skvelo. Navyše nie sú zbytočne polievané čokoládou. Tyčinka má žuvavú konzistenciu, našťastie nie príliš, čo nemusí vyhovovať každému.

Účinok (10/10):
Aký účinok môže mať tyčinka? No hlavne doplnenie kvalitných bielkovín a živín, no najmä nech zaženie hlad. Práve kvôli minimálnemu obsahu cukru, ktorý nevyženie náš inzulín do závratných výšin a poriadnemu obsahu vlákniny, Quest bar urobí svoju prácu dobre. Nasýti, pričom chutí dobre, ako obľúbený snack bez nežiaducich efektov. 60g balenie je vhodné pre ženy ako aj mužov, ak ste však muž s váhou nad 100kg, svoju prácu dobre odvedú 2 ks tejto tyčinky.

Záverečné hodnotenie (9,5/10):
Veľmi vysoké hodnotenie získava Quest Bar primárne práve vďaka skvelému zloženiu a sekundárne vďaka chuti. Je to skvelý reprezentant proteínových tyčiniek, ktorý obsahuje ich podstatu a to výborné zloženie s vysokým obsahom bielkovín a vlákniny bez pridaných sladidiel, konzervantov, farbív a iných chemikálií.

Hlavné plusy:

  • Zloženie bez pridaných látok
  • Nutričné hodnoty
  • Chuť a výber 17 príchutí
  • Schopnosť nasýtiť

Hlavné mínusy:

  • Cena, ktorá je nad priemerom podobných tyčiniek s rovnakou hmotnosťou, avšak nie rovnakým zložením.

 

Quest Bar

 

 

 

Quest Bar 60 g

 

 

 

 

 

Pridaj sa k nám na facebook