Vernostné zľavy extra 3-7%

Proteínové praclíky v čokoláde

Recepty | 16. 12. 2015

Môžete pokojne otočiť svoj zrak na tieto praclíky, sú plné bielkovín a sú zdravou variantov svojich kolegov z regálu v obchode.

Proteínové praclíky v čokoláde

Áno, áno, praclíky sú komplexnou potravinou, ktoré obsahujú kvasinky, múku teda kysnuté cesto a trochu zručnosti pre ich tvarovanie. Ich tvorba vyžaduje čas a know-how.
Nedajú sa preto robiť príliš bez skúseností a technických znalostí. To je dôvod, prečo si ich väčšina ľudí jednoducho kupuje aby sa s nimi nemuseli obťažovať.

Ale! Čo keď vám poviem, že sú úplne jednoduché na prípravu a tie v čokoláde najmenej. Čokoládové praclíky sú ploché a netreba ich krútiť. Všetko čo potrebujete je dobré praclíkové cesto a formu (podobná ako na medovníky). Ak ju nemáte, vytvarujte ich jednoducho nožom alebo vyvaľkáme dlhé šúľance, ktoré zapletieme do praclíka.

Nápad používať formu môže znieť absurdne pre niektorých z vás, “veď to potom nie je praclík! To je koláč“! Nemusíte sa však báť, budú výborné! A viete čo? Budú plné bielkovín a zdravých tukov!

Potrebujeme:

  • ½ šálky whey protein vanilkový
  • 1/8 šálky rozpustený kokosový olej
  • 4 pl kokosovej múčky
  • ¼ šálky mandľového mlieka
  • 5 štvorčekov kvalitnej tmavej čokolády

*1 šálka = 237 ml

 

Príprava:

V miske rozmiešame srvátkový proteín, kokosový olej, kokosovú múku, a mlieko. Vymiešame cesto. Uistite sa, že kokosový olej je tekutý pred vymiešaním. Stačí ho dať na pár sekúnd do mikrovlnky alebo vodného kúpeľa. Vymiešame cesto a vyvaľkáme, vytvarujeme praclíky. Rukami vyvaľkáme pásiky, ktoré vytvarujeme do praclíkov, alebo použijeme vyrezávaciu formu.
Počet praclíkov bude závisieť od ich veľkosti. Pokúste sa ich urobiť z tohto množstva cesta 14.
Položíme na papier na pečenie a pečieme v rúre vyhriatej na 160 stupňov po dobu 10 minút. Praclíky by nemali byť zapečené do hneda! Chceme ich len prepiecť. Roztopte čokoládu v miske vo vodnom kúpeli a praclíky do nej namáčajte, posypte ich chrumkavou dekoráciou určenou na koláče a nechajte na niekoľko hodín odstáť v chladničke (alebo 30 min v mrazničke). Hotovo!

 

NUTRIČNÉ HODNOTY

Počet porcií: 14

Nutričný obsah v jednom praclíku
Bielkoviny 4 g 
Sacharidy 3 g (z toho vláknina 2g)
Tuky 5 g 

 

Pridaj sa k nám na facebook

Novinky

Najčítanejšie

Súvisiace články