Vernostné zľavy extra 3-7%

6 Smoothie Ingrediencií proti svalovej horúčke

Výživa | 1. 7. 2015

6 Smoothie Ingrediencií proti svalovej horúčke

Tieto ingrediencie môžu redukovať svalovú horúčku zapríčinenú svalovým poškodením. Je to potrebné pre urýchlenie regenerácie a nástup na ďalší výkon. Pre tých z nás, ktorí chceme trénovať navždy, je to dôležité ešte viac.

Smoothie sú perfektným spôsobom ako do seba dostať čerstvé nutrienty a energiu pričom sú veľmi zhovievavé k nášmu tráviacemu traktu.

Niektoré ovocie, zelenina a koreniny pomáhajú znížiť celkové zápalové procesy viac než ostatné. Toto sú niektoré z nich, ktoré sú dostupné a obzvlášť účinné:

Bobuľoviny – čučoriedky, černice, maliny, jahody, alebo všetky spolu robia smoothie sladké a farebné. Práve flavonoidy môžu za to, že pôsobia protizápalovo.

Ananás – ananás obsahuje prírodný enzým nazývaný bromelaín. Bromelain vstupuje do krvného riečišťa a napomáha štiepenu proteínov zapojených do zápalových procesov.

Listová zelenina – bohatá listová zelenina alebo morské riasy (ako napríklad Spirulina alebo Chlorella), sú tak preplnené chlorofylom, ktorý telesnú energiu. Rovnako sú bohaté na minerály ako horčík, ktorý je známy redukciou zápalových procesov.

Kurkuma – korenie pochádzajúce z Ázie, táto prísada je jedným z najviac používaných silných protizápalových prostriedkov vďaka účinnej látke Kukrkumín (Curcumin).

Zázvor – pochádza z rovnakej rodiny ako kurkuma, zázvor je tiež koreň, ktorý nie len pomáha v boji proti zápalu, ale tiež upokojuje podráždený žalúdok. Je výborný na podporu trávenia.

Ľanové semienka alebo Chia – oba sú bohaté na rastlinný zdroj omega-3 mastných kyselín. Jedná sa o zdravé tuky, ktoré telo potrebuje a ťažko ich nájdete v iných potravinách. Výskum podporuje názor, že omega-3 mastné kyseliny znižujú zápal a môžu pomáhať znižovať riziko chronických ochorení ako je artritída a ochorenia srdca.

Je veľmi jednoduché pridať niektoré z týchto zložiek do vašich obľúbených smoothie. Pomôžu Vám podporiť trávenie, znižujú bolesť svalov a kĺbov, pričom sa budete cítiť plný energie. Navyše smoothie s týmito ingredienciami chutia jednoducho úžasne.

Feel Good recept nižšie:

  • 1 šálka kelu
  • 1 šálka nakrájaného ananásu
  • ½ šálky bobuľovín
  • ½ šťava z citróna
  • 1 lyžica čerstvého zázvoru
  • ½ lyžičky mletej kurkumy
  • 2 lyžičky chia alebo ľanových semien
  • 1 šálka nesladeného kokosového mlieka alebo mandľového mlieka
  • Ľad


Vložte všetky ingrediencie do mixéra a rozmiešajte na hladký šejk. Môžete pridať aj ľad.

*Poznámka: Ovocie môže byť čerstvé, ale aj mrazené.

Pridaj sa k nám na facebook