Vernostné zľavy extra 3-7%

Brokolica a jej výhody

Výživa | 12. 7. 2013

brokolica

Dostali sme ťa Pepek námorník! Naši čitatelia sa teraz dozvedia pravdu ako si vybudoval tie úžasné predlaktia. Môže za to: sulforafan – zložka mimo iného prudko bojujúca s rakovinotvornými bunkami, ktorá nebola nájdená v špenáte ale v hlávkovej zelenine! Presnejšie v brokolici, ktorá je vďaka svojmu zloženiu silný antioxidant a má protizápalové účinky. 

Vedecké štúdie dokázali, že brokolicový extrakt je ochraňuje svaly a redukuje svalové poškodenie. V ďalšej štúdii zameranej na skúmanie bunkovej kultúry bol objavený účinok sulforafanu na hladinu miostatínu v svalových bunkách, kde funkcia satelitných buniek ako základných konštrukcií svalového vlákna podporujúcich ďalší rozvoj svalov pri ich raste aj regenerácii po zraneniach.

Zaujímavé je, že štúdie poukazujú na výraznú redukciu MyoD mRNA hladín na 10 um koncentrácie týchto satelitných buniek. Preložené do jazyka bodybuilderov: Musíte konzumovať tonu brokolice aby ste zaznamenal účinný a prirodzený nárast týchto buniek v krvi. Reálnou pomocou by mohlo však byť užívanie suplementov s obsahom sulforafanu.  Nech je to akokoľvek, ďalší skvelý dôvod dať si na tanier skvelú brokolicu!

Pridaj sa k nám na facebook