Vernostné zľavy extra 3-7%

Čo je to HMB?

Výživa | 21. 8. 2007
Čo je to HMB?

HMB je skratka celého názvu beta-hydroxy beta-methylbutyrate. Je to zaujímavý a relatívne nový doplnok výživy patriaci medzi najpoužívanejšie doplnky v kulturistike.

HMB je metabolit Leucínu - jedna s esenciálnych aminokyselín nášho tela. Malý obsah HMB sa nachádza aj v rôznych druhoch potravín, ako napr. ryba sumec, grapefruit, zeleninové vňate atď...

Ako to funguje a na základe akého výskumu sa odporúča?

Veža vrcholových športovcov na celom svete užíva HMB a zaznamenali dramatické výsledky. Špecificky HMB hrá úlohu v syntéze svalového vlákna. Má schopnosť spaľovania tuku a budovania svalovej hmoty v procese regenerácie.

Stále nové vedecké štúdie sa zaoberajú funkciou a účinkom HMB, nedávna štúdia skupinky športovcov preukázala jednoznačne pozitívny vplyv HMB na budovanie svalovej hmoty a výkonnosti. Športovcom bolo podávané HMB 3 g denne po dobu 30 dní.

Výsledkom užívateľov HMB bolo vybudovanie svalovej hmoty o 30% viac ako športovci, ktorí absolvovali 30 dňový test bez HMB! Ďalšie vedecké výskumy na zvieratách preukázali budovanie svalovej hmoty len s minimálnym množstvom tuku.

Ďalší 7 týždňový výskum preukázal ešte lepšie výsledky skupiny 28 zúčastnených v rovnakom objemovom tréningu. Ako sa prejavilo užívanie HMB na zúčastnených? Preukázalo sa, že skracuje čas vstrebávania bielkovín do svalového vlákna a minimalizuje jeho poškodenia.

Kto to potrebuje ?

Ktokoľvek, kto je pripravený budovať svalovú hmotu za pomoci doplnkov výživy a pozorovať na sebe stále zlepšovanie. Je určený pre každého, kto chce zlepšiť svoje nedostatky postavy a budovať čistú , silnú , kvalitnú svalovú hmotu!

Ako sa dávkuje a má nejaké vedľajšie účinky?

Dávkovanie HMB odporúčajú viaceré odborné literatúry rozdielne. V každej je však odporúčané dávkovanie v rozmedzí 2,5 g až 4 g denne v závislosti od stupňa zaťaženia v tréningovom programe. Zatiaž nie sú známe žiadne vedľajšie účinky pri väčšom dávkovaní, predávkovaní .

Pridaj sa k nám na facebook

Novinky

Najčítanejšie

Súvisiace články