Vernostné zľavy extra 3-7%

Čo je to L-Carnitine?

Výživa | 30. 12. 2006
Čo je to L-Carnitine?

L-Carnitín je veľmi podobný neesenciálnej aminokyseline carnitin. Vykonávajú niektoré podobné funkcie, ako metabolizovať jedlo na energiu.

L-Carnitin je zlúčeninou dvoch aminokyselín, lysine a methionine. L-Carnitín sa postupom času vyrába ako vysokokvalitný doplnok výživy a nájdete ho aj v našom sortimente.

Ako to funguje a na základe akého výskumu sa odporúča?

L-Carnitin pretvára mastné kyseliny s dlhým reťazcom na trigliceridy v mitochondrii (bunečná elektráreň), kde následne oxidujú a tvoria energiu.
L-Carnitin je veľmi populárny suplement podporujúci rast a vývin. Taktiež sa užíva pre podporu spaľovania tuku, prísun energie a pre ochranu svalovej hmoty pred poškodením.

Preukázalo sa, že L-Carnitin podporuje tvorbu čistej svalovej hmoty a je skvelé užívať ho v diéte, pretože potláča pocit hladu a slabosti.
Prvé vedené štúdie s L-Carnitinom sa píšu od roku 1937.

Preukázalo sa, že telesný kardiovaskulárny systém dokáže mať úžitok s užívania tejto aminokyseliny. Je množstvo publikovaných štúdií, ktoré ukazujú, že L-Carnitin posilňuje a upravuje srdečný výkon, jeho funkciu a pre srdce slúži ako zdroj energie.

Kto to potrebuje ?

Každý, kto má nízky príjem aminokyselín a bielkovín má úžitok s užívania L-Carnitinu. Maloletí, vegáni, vegetariáni, deti a kojace ženy môžu trpieť nedostatkom. Aj keď prejavy nedostatku sú zriedkavé, môžu spôsobiť svalovú únavu, kŕče, predčasné starnutie pokožky. Toto sú možné znaky
potencionálneho nedostatku.

Ako sa dávkuje a má nejaké vedľajšie účinky?

Dávkuje sa denne medzi 2 až 4 g pred tréningom 30 min po dobu
dvoch týždňov. Užívanie L-Carnitínu je veľmi bezpečné avšak pozor! DL
forma Carnitínu je toxická a nie je povolená!

Poznámka: Produkty Acetyl-L-Carnitine sú odlišné.

Pridaj sa k nám na facebook

Novinky

Najčítanejšie

Súvisiace články