Vernostné zľavy extra 3-7%

Čo je to Nitro-Oxid?

Výživa | 2. 2. 2006
Čo je to Nitro-Oxid?

Čo je to a odkiaľ?

Nitro-oxid je voľná forma plynu, ktorý je produkovaný v našom tele a je využívaný ako sprostredkovateľ pre komunikáciu organizmu s ostatnými bunkami v tele.

Pre produkciu tohto plynu, enzýmy štiepia aminokyselinu Arginin. Nitro-oxid je molekula zložená z jedného atómu dusíka a jedného atómu kyslíka.

Produkcia Nitro Oxidu nastáva, keď aminokyselina L-Arginin sa mení na L-Citrulín prostredníctvom skupiny enzýmov známych ako (NOS). Chemický proces premeny si môžete pozrieť nižšie na obrázku.

Na základe akých vedeckých výskumov sa to odporúča?

Napriek vysokým nárokom trhu s doplnkami výživy existuje mnoho vedeckej literatúry, ktoré dokazujú priaznivý vplyv Nitro Oxidu obsiahnutého v doplnkoch výživy. Prvé riadky o účinkoch boli písané v máji 1996 v dokumente pripravenom pre Royal Society and Association of British Science Writers. Vedci v ňom popisujú priaznivý vplyv Nitro Oxidu na zväčšovanie krvného riečišťa svalového vlákna.

Nitro Oxid je obsiahnutý aj v najznámejšom lieku pre mužov ktorý lieči (zabraňuje dysfunkcii) Viagra. Nitro Oxid je zodpovedný za zvyšovania prekrvenia pohlavného orgánu mužov.

Kto to potrebuje a aké sú symptómy jeho nedostatku?

S pohľadu budovania svalovej hmoty je vhodná suplementácia Nitro Oxidom, pretože preukazuje až dvojnásobné zaplňovanie niektorých častí ľudského tela, čo je následne viditeľné pri stimulácii svalového vlákna posilňovaním. Hlavné príznaky nedostatku sú neprirodzená únava, cítite sa byť slabý a znížená schopnosť erekcie u mužov.

Aké je dávkovanie a sú nejaké vedľajšie účinky?

Ako pri užívaní ktorýchkoľvek aminokyselín, predávkovanie je možné. Pri užití nadmerného množstva Arginínu sa môže prejaviť hnačka, slabosť ,nevoľnosť. Nebolo stanovené smernicami presné dávkované množstvo, takže v tomto prípade je vhodné urobiť to, čo nazývame „skúška tolerancie“.

Každým dňom zvyšujte dávkovanie, kým sa nedostanete na maximálnu hranicu užívania na ktorej zotrvajte do vyžitia produktu. Toto však nemusíte robiť doslovne, dnes odporúčajú všetci výrobcovia dávkovanie daného produktu na základe testov. Môžete však začať s minimálnymi dávkami kým sa v priebehu piatich dní dostanete na odporúčané dávkovanie.

Nezabudnite, že mnoho proteínových prípravkov obsahuje aminokyselinu L-Arginin. Pokiaľ kombinujete proteínový prípravok s Nitro Oxidom (to je správne) súčet dávok obidvoch produktov by mal tvoriť dennú dávku odporúčanú výrobcom.

Pridaj sa k nám na facebook

Novinky

Najčítanejšie

Súvisiace články